Andrzej Wawrzyk 15 w Europie

Ostatnie dwanaście miesięcy to prawdziwy przełom w karierze 21-letniego Andrzeja Wawrzyka (13-0, 8 KO). Zawodnik Bullit KnockOut Promotions stoczył w tym czasie 4 zwycięskie walki, wyrastając na czołowego polskiego ciężkiego.

Rok 2008 Wawrzyk rozpoczął od szybkiej wygranej z Marcinem Najmanem na kwietniowej gali w Katowicach- stawką tej konfrontacji był tytuł mistrza Polski. Miesiąc później w walce rankingowej „Guliwer” wypunktował Aleksandrsa Selezensa, a w październiku w Zabrzu uporał się w niespełna 8 rund z Harry Duivenem Jr, sięgając po swoje pierwsze międzynarodowe trofeum w gronie profi- młodzieżowy pas WBC. Bardzo udany pod względem sportowym rok pięściarz z Krakowa zamknął wyraźnym zwycięstwem punktowym w mistrzowskiej (o pasy MP i WBC) 10-rundówce z doświadczonym Tomaszem Boninem.

Wyniki osiągnięte ostatnio przez młodego ciężkiego Bullita nie uszły uwadze European Boxing Union. EBU, będąca europejską częścią World Boxing Council, postanowiła umieścić Wawrzyka na 15. miejscu swojego rankingu. Fakt ten zasługuje na uwagę tym bardziej, że Polak do tej pory jako zawodowiec zaledwie 13-krotnie wchodził między liny.

 

Tekst i zdjęcie: Bullit KnockOut Promotions, knockout.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *