Anderson Silva vs. Derek Brunson na UFC 208

Getty images / UFC

Pojedynek średnich w karcie lutowej gali.

Jak kilkadziesiąt minut temu, za pośrednictwem twittera poinformował Dana White podczas UFC 208 dojdzie do konfrontacji Andersona Silvy (33-8 1 NC, 16-4 1 NC w UFC, #7 w rankingu UFC) z Derekiem Brunsonem (16-4, 7-2 w UFC, #8 w rankingu UFC) w limicie kategorii średniej.

Silva pozostaje bez zwycięstwa od października 2013r. kiedy na gali UFC 153 Brazylijczyk znokautował Stephana Bonnara. Później Anderson przegrał 2 pojedynki z Chrisem Weidmanem a z powodu kontuzji nogi powrócił do klatki w styczniu 2015r. pokonując Nicka Diaza jednak z powodu wyników kontroli antydopingowej rezultat walki zmieniono na no contest. W ostatnich pojedynkach Brazylijczyk uznawał wyższość Michaela Bispinga i Daniela Cormiera.

Brunson w ostatniej walce – na UFC Fight Night 101 – przegrał przez TKO z Robertem Whittakerem. Porażka ta przerwała świetną passę czterech kolejnych zwycięstw przez nokauty w pierwszych rundach pojedynków. Derek znokautował m.in. Uriaha Halla oraz Sama Alveya.

Gala UFC 208 odbędzie się 11 lutego na Brooklynie. W walce wieczoru Holly Holm podejmie Germaine de Randamie w rywalizacji o inauguracyjne mistrzostwo kategorii piórkowej.