Alistair Overeem wypada z walki z Rico Verhoevenem na GLORY Collision 3

Niestety będziemy musieli zaczekać na powrót Alistaira Overeema do kickboxingu na walkę z mistrzem wagi ciężkiej GLORY Rico Verhoevenem, która miała się odbyć na gali GLORY Collision 3.

Mistrz K-1 WGP z 2010 roku i weteran UFC Alistair Overeem doznał kontuzji. Overeem nie jest w stanie walczyć z Rico Verhoevenem na gali GLORY Collision 3, która odbędzie się 23 października w Arnhem w Holandii.

Organizacja GLORY Kickboxing ogłosiła tę wiadomość na swoich mediach społecznościowych:

„Z przykrością informujemy, że Alistair Overeem jest kontuzjowany i wypada z gali GLORY Collision 3. Nie będzie mógł walczyć do początku przyszłego roku. GLORY wkrótce ogłosi komunikat z dalszymi wiadomościami.”

Ponizej oświadczenie Alistaira Overeema:

„Do fanów…

Głęboko żałuję, że muszę wycofać się z walki z Rico Verhoevenem 23 października.

Nigdy wcześniej nie wycofywałem się z walki i uwierzcie mi, że ta decyzja była trudna do podjęcia. Z kontuzją borykam się od ponad miesiąca.

Dwa dni przed konferencją prasową, kilka tygodni temu, nie byłem w stanie nawet chodzić prosto.

Po kilku zabiegach czułem się znacznie lepiej. A że nigdy się nie poddawałem, nie zamierzałem się teraz poddawać. Wróciłem na obóz. Ale… kontuzja znów się pogłębiła i nie mogłem nawet odbyć pełnego treningu.

Wczoraj moi trenerzy, mój zespół medyczny i ja sam musieliśmy podjąć decyzję o wycofaniu się.

23 października miałem dać fanom show! Chciałem się upewnić, że wszyscy na arenie i ci w domach dostaną to, po co przyszli; rozrywkową walkę na wysokim poziomie. Nawet gdybym był teraz gotowy na 90%, albo może nawet 80%, wszedłbym do ringu. Ale to jest jakieś 40% i to nie wystarczy.

Fighterzy podejmuj walki. Ciężko trenujemy, ciężko pracujemy. Stawka jest bardzo wysoka. Nasz sport może doprowadzić do kontuzji. Nie tylko w ringu, ale niestety także w trakcie przygotowań.

Mam nadzieję, że wykażecie się zrozumieniem.

Wrócę niebawem!

🥊 Alistair

@glorykickboxing”

Do wydarzenia pozostało mniej niż 3 tygodnie. Wątpliwe jest, że całe wydarzenie zostanie przełożone. W tym momencie bardziej prawdopodobne jest to, że zostanie wyznaczony nowy przeciwnik, który zmierzy się z Rico Verhoevenem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *