Alistair Overeem wraca do Kickboxingu. „The Demolition Man” podpisał kontrakt z GLORY

GLORY

Po zwolnieniu z UFC, największej organizacji MMA, Alistair Overeem podpisał kontrakt opiewający na wiele walk z największą organizacją Kickboxingu – GLORY, a jego debiut ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Organizacja GLORY potwierdziła podpisanie kontraktu wpisem w mediach społecznościowych po wstępnym raporcie ESPN. Alistair Overeem również umieścił na Instagramie wymowne video.

Mistrz Strikeforce, Dream i K-1, „Człowiek Demolka” przegrał w swojej ostatniej walce przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Alexandrem Volkovem na gali UFC Fight Night 184, która odbyła się 6 lutego. 41-letni Holender stoczył 20 walk w UFC, a jego bilans w tej organizacji to 12-8. Zmierzył się w pojedynku o tytuł wagi ciężkiej we wrześniu 2016 roku, przegrywając ze Stipe Miocicem przez nokaut w pierwszej rundzie. Ogólnie reprezentant Elevation Fight Team uzyskał rekord 47-19, 1 NC w trakcie zawodowej kariery MMA, która rozpoczęła się w 1999 roku.

W kickboxingu Overeem posiada rekord 10-4, w tym zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Badr Hari, Tyrone Spong czy Gokhan Saki. Nie walczył w tym sporcie od czasu wygrania Grand Prix K-1 w grudniu 2010 roku, kiedy to pokonał inną legendę Petera Aertsa.

Alistairowi Overeemowi nie udało się wywalczyć tytułu mistrza UFC, ale z pewnością zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zdobyć tytuł mistrza wagi ciężkiej GLORY, który jest w posiadaniu Holendra Rico Verhoevena (58-10, 18 KO).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *