Alistair Overeem przeszedł operację plastyczną i skomentował swoją walkę oraz kontuzję

Alistair Overeem Instagram

Alistair Overeem przeszedł udaną operację plastyczną rozerwanej wargi. Do tej makabrycznej kontuzji doszło po ciosie Jairzinho Rozenstruika, który pokonał Overeema przez KO w piątej rundzie walki wieczoru na gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie.

Overeem wygrywał w pojedynku i gdyby nie cios Rozenstruika na cztery sekundy przed końcem walki, „The Reem” zostałby zwycięzcą. Uderzenie Jairzinho było tak mocne, że rozerwało górną wargę Alistaira.

Charakter urazu był tak poważny, że Overeem został zmuszony do poddania się natychmiastowej operacji plastycznej, aby naprawić uszkodzoną wargę. Ariel Helwani z ESPN przekazał wiadomość, że operacja zakończyła się sukcesem.

„Jak twierdzi jego zespół, Alistair Overeem przeszedł ubiegłej nocy udaną operację plastyczną wargi. Odpoczywa teraz w hotelu”.

Dla Overeema była to 14 przegrana walka przez nokaut w jego karierze MMA w tym 7 porażka przez KO w UFC. Jest to również trzecia przegrana Overeema w pięciu ostatnich walkach. Francis Ngannou i Curtis Blaydes skończyli go odpowiednio przez KO w pierwszej rundzie i TKO w trzeciej rundzie. Dwie wygrane przez TKO w pierwszych rundach przyszły w pojedynkach z Sergeiem Pavlovichem i Alexeyem Oleynikiem.

Mimo że doznał kolejnej porażki, Overeem wydawał się być w dobrym nastroju, pisząc w niedzielę rano na Twitterze o walce i mówiąc fanom, że nic mu nie jest.

„Jestem pozszywany. Warga nie wygląda w tej chwili zbyt seksownie. Jeśli zapytacie mnie o walkę, uważam, że była trochę za wcześnie przerwana – mam jednak nadzieję, że walka się wam podobała.”

To dobra wiadomość, ale po tej porażce przez nokaut, pojawiło się wiele komentarzy ze strony części fanów i dziennikarzy, którzy uważają, że Overeem powinien przejść już na emeryturę z powodu tak wielu ciężkich nokautów. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *