Alexey Oleinik vs Jared Rosholt na UFC on FOX 10

Alexey Oleinik – rosyjski zawodnik, który niedawno podpisał kontrakt z UFC poznał nazwisko swojego przyszłego rywala oraz datę i miejsce debiutu w UFC.

Rosyjski weteran mieszanych sztuk walki, Alexey Oleinik (48-9-1) zmierzy się Jaredem Rosholtem (9-1) na gali UFC on FOX 10: Henderson vs. Thomson która odbędzie się 25 stycznia w Chicago.

Rosholt zadebiutował w Oktagonie UFC podczas TUF 18 Finale gdzie wygrał przez decyzję z Waltem Harrisem. Chociaż wcześniej trenował zapasy w bardzo dobrej uczelnianej drużynie w Stanowym Uniwersytecie Oklahoma, Rosholt preferuje walkę w stójce i mocne ciosy.

Oleinik w ostatniej walce bez większych problemów pokonał jedną z legend MMA Mirko „Cro Cop” Filipovica w starciu na gali Legend 2 w Rosji. Wygrana przez poddanie zapewniła mu dziewiąte zwycięstwo z rzędu zakończone przed czasem. Poprzednie walki wygrywał z Jeffem Monsonem, Tony Lopezem oraz Dionem Staringiem. Ogólnie rzecz biorąc, Oleinik doszedł do rekordu 48-9-1 przez okres 16 lat. Zadebiutował w 1997 roku, przegrał pojedynek z Chaelem Sonnenem na gali Bodog siedem lat temu. Był półfinalistą YAMMA, a teraz w wieku 36 lat zadebiutuje w największej organizacji MMA. Chciałoby się rzecz – dlaczego dopiero teraz?

Patrząc na zestawienie tego pojedynku oraz na rekordy tych dwóch zawodników i ich doświadczenie, można odnieść wrażenie  że Rosholt został rzucony na pożarcie Rosjaninowi.

One thought on “Alexey Oleinik vs Jared Rosholt na UFC on FOX 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *