Alexey Oleinik podpisał kontrakt z UFC

Tym, którzy śledzą nie tylko amerykańskie gale, ale też światowe MMA nie umknęła zapewne walka Mirko Filipovica z Alexeyem Oleinikiem na rosyjskiej gali Legend 2: Invasion.

Początkowo Chorwat miał zmierzyć się z Alexandrem Emelianenko, ale z pewnych powodów (więcej o tym tutaj) do tej walki nie doszło i w miejsce Emelianenko wszedł Alexey Oleinik. Wiele osób spodziewało się, że zwycięzcą tego pojedynku będzie Ukrainiec, który poddał „Cro Cop’a” w pierwszej rundzie.

Dla organizacji Legend był to spory cios ponieważ Filipović miał być jedną z ich największych gwiazd. Natomiast dla samego Filipovica marzenie o powrocie do UFC zostało szybko rozwiane. Alexey Oleinik wszedł do tej walki nie mając nic do stracenia, a w rezultacie pokonał jedną z legend Kickboxingu i MMA. Tym samym Oleinik zwrócił na siebie uwagę organizacji UFC, która w przyszłym roku ma w planach odwiedzić wschodnią Europę. Podpisanie kontraktu z takim zawodnikiem jak Oleinik wydaje się więc rzeczą naturalną. To kolejny dowód na to, że UFC szuka możliwości do organizacji swoich gal w Rosji oraz wschodniej Europie.

3 thoughts on “Alexey Oleinik podpisał kontrakt z UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *