Alexander Volkanovski nowym mistrzem wagi piórkowej UFC po zwycięstwie nad Maxem Hollowayem na UFC 245

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Dywizja piórkowa UFC ma nowego mistrza Alexandra Volkanovskiego, który zdetronizował Maxa Hollowaya na gali UFC 245.

Australijski zawodnik Alexander Volkanovski (21-1 MMA, 8-0 UFC) pokonał dotychczasowego mistrza kategorii 145 funtów Maxa Hollowaya (21-5 MMA, 17-5 UFC) po pięciorundowym pojedynku co-main event gali w Las Vegas.

Był to znakomity występ Volkanovskiego. Były rugbysta wykorzystał kopnięcia na nogi, aby ograniczyć mobilność Hollowaya i zneutralizować jego ataki wraz z innymi technikami. Volkanovski odniósł wielki sukces w pierwszych trzech rundach, powstrzymując Hollowaya przed wdrożeniem jego taktyki, jednocześnie mocno dewastując nogę Hawajczyka kopnięciami.

W czwartej rundzie Holloway zaczął dostosowywać się do ataków Volkanovskiego i zaczął częściej atakować. Holloway miał wprawdzie swoje lepsze momenty, ale nie był w stanie narzucić swojej taktyki. Hawajczyk nie zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać większość rund na sędziowskich kartach. To właśnie niskie kopnięcia i wyczucie czasu Volkanovskiego wpłynęły na to, że miał przewagę w walce.

Ostatecznie Alexander Volkanovski pokonał Maxa Hollowaya przez jednogłośną decyzję (48-47, 48-47, 50-45).

Alexander Volkanovski pozostaje niepokonany w UFC. 31-latek nie przegrał od momentu dołączenia do organizacji w 2016 roku, a jego seria 18 zwycięstw z rzędu robi wrażenie.

Co do Maxa Hollowaya, wygrał on 13 walk w wadze piórkowej. 28-latek, zdobył tytuł mistrza w 2017 roku pokonując Jose Aldo na UFC 212. Trzykrotnie bronił pasa, pokonując w rewanżu Jose Aldo, Briana Ortegę i Frankiego Edgara. Holloway ma za sobą walkę o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej, ale przegrał ją z Dustinem Poirierem na UFC 236.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *