Alexander Volkanovski cieszy się, że „w końcu zakończy” rywalizację z Maxem Hollowayem. Teraz chce zawalczyć o drugi tytuł mistrza

Wygląda na to, że rywalizacja Alexander Volkanovski vs. Max Holloway dobiegła końca po trzech pojedynkach.

Mistrz wagi piórkowej UFC Volkanovski z powodzeniem obronił swój pas przeciwko Hollowayowi, uzyskując bilans 3-0 przeciwko Hawajczykowi. Obaj walczyli w co-main evencie sobotniej gali UFC 276 w T-Mobile Arenie w Las Vegas.

To był dominujący występ Volkanovskiego (25-1 MMA, 12-0 UFC), który przez ostatnie trzy lata był łączony z Hollowayem, biorąc pod uwagę ich pozycję na szczycie dywizji.

„Ta rywalizacja, to była niezła podróż” – powiedział Volkanovski na konferencji prasowej po gali. „Zdobycie pasa, rewanż i wszystkie te rozmowy i cała reszta to była część mojej kariery i kawał historii. To było trudne. Było tam wiele wzlotów i upadków. Było trochę spraw, przez które musiałem przejść, ale dobrze było w końcu położyć temu kres i uciszyć wielu ludzi.”

Pomimo tego, że Volkanovski jest mistrzem, wielu fanów MMA uważało, że Holloway wciąż był lepszy od Volkanovskiego i postrzegali go jako niekoronowanego mistrza. Volkanovski jest przekonany, że to już przeszłość i chce przejść do większych rzeczy.

Volkanovski ujawnił, że mógł doznać złamania ręki w walce. Uraz może wpłynąć na jego terminy, ale nie chce zmienić planów.

„Pozwólcie mi zobaczyć, co się dzieje z (moją ręką)” – powiedział Volkanovski. „To daje mi czas, aby zobaczyć, co się dzieje i co się dzieje w mojej dywizji. Chcę być aktywny, ale jeśli to nie przeciwnicy, to kontuzje mogą mnie trochę spowolnić. Ale poza tym, muszę pozostać aktywny i chcę mieć status podwójnego mistrza. I tak jak powiedziałem, mogę pozostać wystarczająco aktywny i udowodniłem to. Co to jest, trzy walki w ciągu 9 miesięcy? Walczyłem zaledwie trzy miesiące temu, niewielu mistrzów to robi. Nie sądzę, że mogę tak szybko dostać pretendenta numer jeden, aby mnie czymś zająć, więc dajcie mi inną dywizję.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *