Alexander Emelianenko nie wystąpi na gali Strefy Walk.

Poniżej oświadczenie organizatorów:

Szanowni Państwo,

Z przykrością niestety musimy poinformować o fakcie zdjęcia z walki wieczoru na gali Strefa Walk “Starcie Polsko – Ruskie”, która miała się odbyć 28-go października 2011 roku w Warszawie, Aleksandra Emelianenko i jego zmiany na innego rosyjskiego zawodnika, którego nazwisko podamy jeszcze dziś. Powodem tej tej decyzji jest skandaliczne oszustwo jakiego dopuścił się Aleksander Emelianenko wobec organizatorów gali, polskich fanów, a nawet rosyjskiego Ambasadora, którego w zeszłym tygodniu zapewniał, że przyjedzie i będzie walczył.

Zgodnie z kontraktem jaki organizacja zawarła z Aleksandrem Emelianenko i jego AE Team, zawodnik otrzymał z góry połowę gaży za występ przed 25-tym sierpnia, co było kwotą 40 tysięcy dolarów z 80 tysięcy w kontrakcie. Pozostała kwota miała być uiszczona w terminie późniejszym. Aleksander podpisując kontrakt w rozmowach z organizatorami określił koszt każdego zawodnika rosyjskiego na 10 tysięcy dolarów, twierdząc, że tyle kosztują i takie są ceny rynkowe. Organizatorzy przystali na ówczesny skład. Po 25 sierpnia i przyjęciu pieniędzy Emelianenko i jego 23 letnia managerka Irina Staroverova, jednostronnie przysłali nowe nazwiska zawodników twierdząc, że trzej inni w jednym czasie doznali kontuzji.

Dodatkowo Aleksander w całą sytuację wmieszał swojego brata Fiodora informując na konferencji prasowej 25 sierpnia, że Fiodor przyleci z nim i jako gość honorowy będzie go wspierał podczas występu. Powiedział to polskim mediom i zapewnił organizatorów, że to pewna wiadomość i można ją dystrybuować. Po 25 sierpnia mailowo i telefonicznie managerka poinformowała, że za przylot Fiodora organizatorzy muszą im zapłacić dodatkowe 10 tysięcy dolarów oraz zapewnić przelot klasą biznesową i hotele oraz odpowiednią dla takiej gwiazdy obsługę.

Organizatorzy zapytali czy posiada uprawnienia do rozmów w imieniu Fiodora, na co Irina Staroverowa zapewniła, że: “jest to brat Aleksandra i Aleksander to załatwia, więc nie ma powodu do obaw”. Organizatorzy zaliczkowali to kwotą 2 tysięcy dolarów przekazanych managerce w dniu 21 października. W międzyczasie podczas negocjacji Aleksander i jego sztab zgodzili się mailowo na obniżkę stawki za nowo desygnowanych zawodników AE Team o 20 tysięcy dolarów ujawniając, że płacą im tylko po tysiąc dolarów! Pozostałą kwotę 22 tysiące, czyli razem 62 tysiące dolarów, Aleksander i Irina Staroverova chcieli odebrać jak najszybciej czyli w przeddzień konferencji prasowej w rosyjskiej ambasadzie (21 października), bo inaczej nie wystąpią na niej, i ją otrzymali w warszawskim hotelu “Novotel”, w godzinach wieczornych. Za przylot na konferencję do ambasady organizatorzy zapłacili tylko za same bilety 11 tysięcy złotych, ponieważ Aleksander leciał z Amsterdamu, a jego managerka z St. Petersburga, a dodatkowo zażądała swojego tłumacza, którym okazał się po przylocie jej partner życiowy, który nie znał języka polskiego i organizatorzy musieli ściągać swojego tłumacza. Po powrocie do St. Petersburga i Amsterdamu organizatorzy otrzymali mail z żądaniem dodatkowych 29 tysięcy dolarów i groźbą, że Aleksander nie wystąpi na gali, jeśli pieniądze nie zostaną przywiezione do Amsterdamu lub St. Petersburga. W dopisku mailowym Irina Staroverova określiła, że jest to kara za wcześniejsze twarde negocjacje w sprawie zawodników.

Na taki sposób rozmowy i takie warunki, które były szantażem, organizatorzy nie mogli się zgodzić i określili ostateczny czas najpierw na godzinę 14.00 dnia 24 października, a potem na godzinę 9.00 rano następnego dnia i jednoznaczną deklarację czy przyjeżdżają czy odmawiają występu. Dokładnie o 9.00 polskiego czasu na oficjalnej stronie www.emelyanenko.com ukazało się oświadczenie Aleksandra Emelianenko o tym, że nie weźmie udziału w gali z nieprawdziwymi informacjami o niespełnieniu jego żądań finansowych i serią bzdur.

Organizatorzy nie mają nic do ukrycia przed fanami w tej sprawie i posiadają korespondencję mailową z jego sztabem (p. Irina Staroverova) wraz informacjami i żądaniami o tym, że Aleksander przyjął pieniądze oraz faktem, że żądał wyłącznie gotówkowych rozliczeń, przewożenia pieniędzy przez granicę by uniknąć zapłacenia podatków w swoim kraju. O wszystkim organizatorzy poinformowali Ambasadora Rosji w Polsce, który był wstrząśnięty zachowaniem swojego rodaka i próbował dodzwonić się do niego tak jak i do jego managerki, ale nie udało mu się to mimo wielokrotnych prób do godziny 11.00. Tym nie mniej ambasada wsparła organizatorów w tej całej sytuacji i obiecała pomoc ze wszelkimi konsekwencjami dla rosyjskiego zawodnika.To co jest najbardziej przykre to fakt, że rosyjska ambasada zaangażowała się w promocję tego eventu, a Aleksander gorąco zapewniał Ambasadora o tym, że będzie walczył i wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Jest to wystawienie na szwank reputacji swojego kraju, a o wielkim patriotyzmie zapewniał Emelianenko wszem i wobec. Niestety jest to człowiek nieodpowiedzialny, bazujący w większości na legendzie swojego brata, na którym stara się wulgarnie zarobić pieniądze, co jasno pokazuje ta sytuacja.

Organizatorzy informują, że mimo to gala się odbędzie i poza Aleksandrem Emelianenko cały skład rosyjskich zawodników pojawi się w Warszawie na hali “Torwar”. Rosyjscy zawodnicy są zbulwersowani zachowaniem Aleksandra oraz ujawnionymi szczegółami. Propozycję na walkę wieczoru organizatorzy poprzez kontakt z jednym z najbardziej znanych promotorów w Europie złożyli Sergeyovi Kharitonovowi, ale jeśli nie będzie on gotowy mają zawodnika, który zastąpi Aleksandra Emelianenko. W Rosji nie brakuje zawodników, którzy chcą ratować honor rosyjskiego MMA. Dodatkowo organizatorzy podtrzymali propozycję przyjazdu dla Fiodora Emelianenko i w tej sprawie trwają negocjacje.

Na koniec chcemy przeprosić za wynikłe perturbacje i naiwną wiarę w to, że Aleksander Emelianenko widzi cokolwiek innego niż pieniądze w swoim podejściu starając się zarobić na wszystkim, nawet na swoim bracie. Kilkakrotnie przestrzegano nas przed inwestowaniem w niego, jako twarzy naszego eventu i organizacji. Najlepszym dowodem jest fakt jego pobytu w Holandii, pokazywaniu się na meczach i treningach w tym kraju. Dwa miesiące wcześniej ta sama osoba twierdziła, że cyt: “Holandia to kraj prostytutek i pedałów a każdy kto tam ćwiczy jest taki sam”. Te słowa padły w odniesieniu do Sergeya Kharitonova, który z godnością reprezentuje Rosję na światowych arenach i za którym Aleksander powinien nosić torby. Właśnie Sergey był pierwszym, który ujawnił i miał odwagę powiedzieć to co dziś się potwierdziło. Będzie ogromną nobilitacją dla nas gdyby właśnie Sergey Kharitonov przyjął wyzwanie w obronie honoru rosyjskiego MMA i wystąpił w piątek. Dołożymy wszelkich starań by tak się stało. Aleksander Emelianenko dostał od nas szansę po kompromitacji jaką była przegrana z Peterem Grahamem w ubiegłym roku, wyrzuceniu go z organizacji ProFC i serii skandali w rosyjskiej prasie. Dziś możemy powiedzieć jedno: Aleksander Emelianenko to oszust i przeszłość w MMA. Mamy nadzieję że niezawisły Sąd to potwierdzi, a fanów prosimy o wsparcie i trwanie przy nas.

Organizatorzy:
Paweł Wolski
Aleksander Mikołajczak

46 thoughts on “Alexander Emelianenko nie wystąpi na gali Strefy Walk.

 1. i co dalej uważacie że ruskie są uczciwi tak samo z waszym fedorkiem bożkiem jakieśklasy biznesowe luksusy a wy pcychofani piszecie że on ładą jezdzi Overeem przyjechał na seminarium bez żądnych komplikacji krótko i na temat a te ruskie oszusty aleksandry fedory kombinują rusek napewno niebyłjednym z najlepszych może w pride a po pride największy oszust mma

 2. Jak dla mnie to cholerny brak profesjonalizmu ze strony szefostwa Strefy Walk…jestem przekonany , że KSW nie dało by się tak wydymać…generalnie sprawa śmierdzi faktycznie jak już było to pisane na kilometr…przewożenie pieniędzy przez granice, płacenie pod stołem, dziwaczne negocjacje …co to ku**a jest jakaś szemrana organizacja i „nielegalne walki w klatkach” ?!?!? To jakaś strefa absurdu i ściemy, gdzie są prawnicy gdzie są umowy gdzie jest prawo?!? Dla mnie żenada…

 3. junior: Mam kupione bilety na ta gale na dodatek jestem z Gd. co wiązało się z kupnem biletów na autokar i hotel….co za tragedia…

  Gala się odbędzie więc nie panikuj. Liczyć się musisz jednak z tym że nie będzie na niej Alexa a co do Fedora to jeszcze nie wiadomo

 4. junior, współczuję. Chyba, że rzeczywiście uda im się zakontraktować Kharitonova, w co wątpię.
  Nie chce mi się wierzyć, ze dogadanie się z Alexem jest aż tak trudne. Inni potrafili a Strefie Walk to się nie udaje, za drugim podejściem?
  Na filmiku poniżej wygląda, że Alex był nieźle przygotowany.
  4 dni temu, w ambasadzie Rosji.

  http://www.youtube.com/watch?v=LkYhe7byjZM&feature=player_embedded

 5. ruskie mają nas w dupie jak zawsze, smierdziele.

  Sergiej pewnie nie zawalczy w zastępstwie,ale zajebiscie by było.

  Podejscie do negocjacji trochę naiwne , ale rozumie się że to miała by gala promująca drugą dobra federację w PL, więc srodki musiały poleciec grube.

  SLU, pies Cię jeba#

  pozdry

 6. to juz 3 raz jak cos im nie wychodzi z gala bo poprzednie dwie odwolane wiec ja bym raczej stawial na organizatorow.. Mozna tez zobaczyc na portalu sprzedajacym bilety na ten event jak slabo sie sprzedaly… ZENADA dobrze ze tym razem nie kupilem biletow…

 7. zawsze jest problem z zaplata wynagrodzenia dla zawodnikow, po kazdej gali czekaja miesiacami na wynagrodzenie. juz tak bylo wiele razy ze rezygnowali przed gla bo nie dostali wynagrodzenia.

  organizator zarabia a zawodnik nadstawia ryja za darmoche, napewno tak bylo tym razem.

  popieram decyzje ALEXA

  pozdrawiam

 8. Jeśli chodzi o sprzedaż biletów. To co na KSW lepiej? Pierwsza walka Mariusza, bilety poszły w nic, druga na KSW też nieźle, potem? Już średnio, niby maja dużo ludzi, ale jednak zostaje im ich trochę, wcale się nie zdziwiłbym jakby po jeszcze 3-4 galach KSW się skonczyło

 9. Nyga: ja mam w dupie co Fedor myśli o Polakach. W sumie Polacy to naród hamów. Sam wyprowadziłem się z tamtą do Anglii i nigdy nie zamierzam wracać do tego bagna. Fedor to największalegenda MMA i tyle.

  To siedź sobie w tej swojej Angli cieciu i zap…. na zmywaku. A jak tak kochasz tego ruska Fedora to wytatułuj go sobie na dupie.

 10. 123ibum

  Na zmywaku nie pracuje ;-). Co tu dużo mówić nawet na głupim zmywaku zarobiłbym więcej od Ciebie gdziekolwiek byś w polsce nie pracował i to coś już świadczy o tym kraju ;-). Żeby nie było kocham swój kraj i jestem patriotą ,ale w tym momencie nie myśle o powrocie ,bo jest tam jedno wielkie bagno zwane polityką ,które musi pokolenie leśnich dziadków po prostu wymrzeć ,żeby coś tam się zmieniło. Tutaj Anglicy traktują lepiej Polaków niż w Polsce Polak traktuje Polaka. Co do wyzwisk to nie będe się zniżał do poziomu blokersów z pod sklepu ;-). Fedor dla mnie jest najlepszym zawodnikiem mma ,ale dla Ceibie nie musi być. Każdy ma sowje racje i zdanie ,ale myśle ,że nie jestem sam w tym stwierdzeniu na temat Fedora na świecie.

 11. Jeszcze jedno to my Polacy mamy coś do Fedora. Załoze się gdyby był amerykańcem wisiałoby wam to czy chce czy niechce do Polski przyjechać ,ale ,że rusek to jest zły w w ogule. Ogarnijcie się troche… Chiał przyjechać ,ale nasi dali dupy po całości. Nawet uszol to potwierdził.

 12. chyba cie sadzi jak najlepszy zawodnik mma anderson silva ma większe osiągnięcia i GSP znalazło by sie jeszcze paru fedorek może ma osiągnięcia porównywalne z Nickiem Diazem chociażon walczy z każdym kogo dostanie a ten rusek wybiera zawodników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *