Alexa Grasso wypunktowała Maycee Barber w co-main evencie gali UFC 258

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Po zwycięskim pojedynku nad Maycee Barber w co-main evencie gali UFC 258, Alexa Grasso nadal będzie piąć się w górę rankingu wagi muszej kobiet.

Alexa Grasso (13-3 MMA, 5-3 UFC) konsekwentnie rozbijała Maycee Barber (8-2 MMA, 3-2 UFC) w drodze po zwycięstwo przez jednogłośną decyzję od wszystkich trzech sędziów.

Pierwsza runda była bardzo zacięta w klinczu i w stójce. Grasso była spokojniejszą i bardziej opanowaną z dwóch zawodniczek, ponieważ trzymała się na dystans, kontrolowała klincz i zadawała lepsze ciosy w stójce, kiedy obie wymieniały się ciosami.

Najlepszy moment dla Grasso nastąpił w 2 rundzie, kiedy to mocnym lewym sierpowym trafiła Barber. Barber była oszołomiona, ale uniknęła dalszych ataków. W połowie rundy Barber odwróciła losy walki, trafiając kombinacją ciosów i obalając Grasso. Grasso jednak odwróciła pozycję i przejęła plecy Barber. Runda zakończyła się, gdy Grasso starała się założyć duszenie zza pleców.

W 3 rundzie Barber zwiększyła częstotliwość ataków. Po szybkiej próbie obalenia, Barber zasypała rywalkę ciosami, która starała się zachować spokój podczas odwrotu. Walcząc z poczuciem przewagi rywalki, Barber dążyła do skończenia walki przed czasem, ale bezskutecznie.

Alexa Grasso pokonała Maycee Barber przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

27-letnia Alexa Grasso, odniosła drugie zwycięstwo od czasu przejścia do dywizji muszej. W sierpniu Grasso pokonała Ji Yeon Kim przez jednogłośną decyzję. Obecnie wygrała trzy z czterech ostatnich walk.

22-letnia Maycee Barber przegrała drugą walkę z rzędu, po tym jak w styczniu 2020 roku poniosła porażkę przez niejednogłośną decyzję z byłą pretendentkę do tytułu wagi muszej, Roxanne Modafferi. W tamtej walce Barber zerwała ACL – kontuzja, która wymagała operacji i wykluczyła ją z rywalizacji na ponad rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *