Alexa Grasso pokonała Joanne Wood odnosząc pierwsze zwycięstwo przez poddanie w karierze

Josh Hedges/Zuffa LLC

Alexa Grasso odniosła na UFC Fight Night 205 prawdopodobnie największe zwycięstwo w swojej karierze, a przy okazji zdobyła swoje pierwsze poddanie.

Grasso (14-3 MMA, 6-3 UFC) poddała w sobotę Joanne Wood (15-8 MMA, 7-8 UFC) przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie. Było to nie tylko jej pierwsze poddanie w karierze, ale również pierwsze skończenie od ponad siedmiu lat.

Walka w wadze muszej kobiet była co-main eventem gali, która odbyła się w Nationwide Arena w Columbus w Ohio.

Grasso i Wood wymieniały się ciosami w krótkim dystansie, potem kopnięciami, a Grasso wykorzystała ciasne zwarcie i przeniosła walkę do parteru. Następnie zaczęła pracować z góry w gardzie Wood. Grasso zadawała ciosy z góry, ale mniej więcej w połowie rundy pozwoliła Wood wrócić do stójki. Grasso wyprowadziła wysokie kopnięcie, które Wood przechwyciła i wykorzystała do zadania ciosu.

Po kolejnych wymianach ciosów w stójce, Grasso przyjęła cios obrotowym łokciem w wykonaniu Wood, ale wykorzystała to do kolejnego obalenia na 90 sekund przed końcem rundy. Grasso dążyła do duszenia i udało jej się to dość łatwo. Z ręką pod podbródkiem, Wood nie miał innego wyjścia jak tylko poddać się.

Alexa Grasso pokonała Joanne Wood przez poddanie (duszenie zza pleców) – runda 1, 3:57

Grasso wygrała po raz trzeci z rzędu i pozostaje w rywalizacji o tytuł mistrzowski w wadze muszej kobiet. Wood przegrała po raz trzeci z rzędu i czwarty w pięciu walkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *