Alex Pereira vs. Jason Wilnis i Sittichai Sitsongpeenong vs. Marat Grigorian na GLORY 65

Mistrzowskie pojedynki w rozpisce majowej gali.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych władze organizacji GLORY poinformowały o nowych pojedynkach w karcie gali oznaczonej numerem 65. W limicie wagi średniej Alex Pereira (38-6) stanie do obrony pasa w rywalizacji z Jasonem Wilnisem (31-9-1) zaś w dywizji lekkiej mistrzowskiego tytułu Sittichai Sitsongpeenong (139-17-2) będzie bronił w starciu z Maratem Grigorianem (56-11-1 1 NC).

Pereira zdobył mistrzowski tytuł na gali oznaczonej numerem 46, wówczas Brazylijczyk pokonał Simona Marcusa. Później Alex obronił tytuł w trzech kolejnych starciach pokonując Yousriego Belgarouia (2-krotnie) i ponownie Marcusa.

Wilnis ostatnią wygraną nad Jacobem Rodriguezem przerwał fatalną passę trzech kolejnych porażek poniesionych w rywalizacji z Marcusem (2-krotnie) oraz Yousrim Belgarouiem. Holender był mistrzem wagi średniej w 2017r., tytuł stracił właśnie na rzecz Simona Marcusa.

Sitsongpeenong dzierży mistrzostwo kategorii lekkiej od czerwca 2016r. Obecnie 27-latek ma na koncie już sześć kolejnych obron tytułu. Co więcej, Sittichai rywalizuje także na galach Kunlun Fight i Wu Lin Feng gdzie również odnosi zwycięstwa.

Grigorian w zeszłym roku stoczył trzy walki na galach GLORY, podczas gali w Birmingham 27-latek pokonał Liu Xu po czym dostał szansę walki o pas jednak walkę z Sitsongpeenongiem przegrał na punkty. W ostatnim boju Marat pokonał Christiana Bayę.

Gala GLORY 65 odbędzie się 17 maja w Utrechcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *