Adrian Zieliński vs Niko Puhakka na Warmia Heroes 2


fot. Łukasz Kupiński/PLMMA

Czołowy zawodnik wagi lekkiej w Polsce, Adrian Zieliński (10-3) z Arrachionu Olsztyn zmierzy się w walce wieczoru gali Warmia Heroes 2 z byłym mistrzem KSW w wadze lekkiej, Niko Puhakką (28-15). Stawką pojedynku, który odbędzie się 10-ego maja w Olsztynie, będzie należący do Zielińskiego pas mistrza Profesjonalnej Ligi MMA w wadze lekkiej.

Wywodzący się z Muay Thai Zieliński jest weteranem Profesjonalnej Ligi MMA. Dla organizacji Mirosława Oknińskiego stoczył trzy walki, wszystkie wygrane. Fanom MMA w naszym kraju dał się poznać stopując legendę BJJ, Macieja Linke na pierwszej gali Warmia Heroes. W październiku Zieliński poddał kimurą w pierwszej rundzie Litwina, Romanasa Siadinisa. Na kolejnej gali PLMMA Zieliński pokonał Adama Golonkiewicza z Lutadores Opole, zdobywając tym samym pas Profesjonalnej Ligi MMA w wadze lekkiej. Niebawem w naszym serwisie ukaże się wywiad z podopiecznym duetu Derlacz – Bońkowski.

Puhakka znany jest w Polsce z walk dla KSW. Ponadto media niezwiązane ze sportem określają go mianem neonazisty, a czasami nawet faszysty. Sam nie neguje swojej przeszłości, jednak zaznacza, iż to przeszłość. Ostatnio często walczy na galach M-1 Challenge, gdzie nie wiedzie mu się najlepiej. Trzykrotnie walczył na galach rosyjskiej organizacji i trzykrotnie schodził z ringu pokonany. Ostatnie zwycięstwo zanotował walcząc w walce wieczoru w fińskim Turku, kiedy poddał Berrie Bunthofa.

Będzie to solidny test umiejętności coraz śmielej poczynającego sobie Zielińskiego. Puhakka do tej pory trzykrotnie walczył z Polakami. Najpierw na swoim terenie pokonał Arturas Sowińskiego, potem na KSW 14 poddał anakondą Borysa Mańkowskiego, by w końcu poddać trójkątem rękoma Macieja Górskiego i odebrać mu pas mistrza wagi lekkiej KSW.

One thought on “Adrian Zieliński vs Niko Puhakka na Warmia Heroes 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.