Abraham Lopez vs Jesus Rojas i Kickboxing Talents w Żylinie wydarzeniami weekendu w Fightklubie

Niepokonany na zawodowych ringach, mający aspiracje walczyć niedługo o mistrzostwo świata Abraham Lopez w swojej 24. walce w karierze zmierzy się w Cosmopolitan of Las Vegas z Jesusem Rojasem. Stawką pojedynku będzie pas WBA-NABA w wadze piórkowej. Na żywo z piątku na sobotę o godz. 3.00 wyłącznie w Fightklubie.
W Las Vegas Lopez po drugi będzie bronił tytułu. Sięgnął po niego w czerwcu ubiegłego roku pewnie pokonując Juliana Ramireza. W pierwszej obronie – na początku grudnia – wygrał z Sergio Lopezem, w piątek 5 maja zmierzy się z Rojasem i także będzie zdecydowanym faworytem. 29-letni „Chamaco” na zawodowych ringach jeszcze nie przegrał, zremisował tylko raz, w mocno kontrowersyjnych okolicznościach z Juanem Carlosem Martinezem (w marcu 2015 roku), wszystkie pozostałe pojedynki rozstrzygał na swoją korzyść, aż 15 z nich kończąc przed czasem.

Bardzo zbliżony bilans do Lopeza ma Rojas, dla którego najbliższa walka będzie okazją do… odzyskania pasa WBA-NABA. Portorykańczyk posiadał już ten tytuł w marcu ubiegłego roku, a zdobył go wygrywając z Kiunem Evansem. Była to jak na razie jego przedostania walka w karierze. W ostatniej, w we wrześniu ubiegłego roku, pokonał przez nokaut Jesusa Valdeza i zdobył w ten sposób pas WBA Fedecaribe. Do Las Vegas 30-latek jedzie sprawić niespodziankę i poprawić swoje notowania w światowych rankingach. W kraju Rojas w wadze piórkowej nie ma sobie równych, marzy jednak o tym, aby podbić amerykański rynek. Ewentualna wygrana z Lopezem na pewno by mu w tym pomogła. Przed piątkową walką bilans Portorykańczyka to: 24-1-2 (17 KO). Czy w Cosmopolitan of Las Vegas dopisze do niego kolejne zwycięstwo? Abraham Lopez vs Jesus Rojas w nocy z piątku na sobotę (5/6 maja) o 3.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Kilka godzin później w Fightklubie emocje dla fanów kopanych sztuk walki – w sobotę o 19.00 transmisja z Żyliny z kolejnej, 32. już gali Kickboxing Talents. Na stadionie hokejowym nieopodal naszej południowej granicy zaplanowanych zostało sześć pojedynków, każdy z nich rozegrany zostanie w formule 3×3 min. Ze względu na lokalizację gali wezmą w niej głównie udział reprezentanci Czech i Słowacji, jedynym rodzynkiem w tej stawce będzie Albańczyk Adil Osmani. Kolejno w ringu swoje umiejętności zaprezentują: Tomáš Pecko – Leonard Grutka (72,5 kg), Ivan Bartek – Cyril Pohl (95 kg), Andrej Šimkulič – Jan Mazur (78 kg), David Šubjak – Daniel Vitovec (80 kg), Michal Helbich – Ondrej Marvan (76 kg) i Stefan Meszaros – Adil Osmani (72,5 kg). Kickboxing Talents w Żylinie w sobotę 6 maja o 19.00 na żywo w Fightklubie!

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *