A.J. McKee w fenomenalny sposób pokonał Darriona Caldwella w walce wieczoru gali Bellator 253

Bellator

Walka wieczoru gali Bellator 253 w której zmierzyli się Darrion Caldwell i A.J. McKee zakończyła się bardzo szybko, ale za to w jakże spektakularny sposób.

A.J. McKee (17-0 MMA, 17-0 Bellator) spotkał się w klatce z byłym mistrzem wagi koguciej i mistrzem NCAA Darrionem Caldwellem (14-4 MMA, 11-3 Bellator) w półfinale turnieju grand prix wagi piórkowej.

Niepokonany McKee nie tracił czasu, pokazując, że w półfinale turnieju jest w stanie sprostać największemu wyzwaniu w swojej karierze. Świetna dźwignia na kark w wykonaniu McKee założona w zaledwie 1:11 pierwszej rundy zakończyła pojedynek.

To zwycięstwo ustawia McKee w finale w walce przeciwko zwycięzcy drugiego półfinału, pomiędzy mistrzem Patricio Freire i Emmanuelem Sanchezem, który odbędzie na jednej z kolejnych gal.

Caldwell wykorzystał swoje zapasy na początku walki i zaliczył udane sprowadzenie, ale McKee nie wpadł w panikę. Wślizgnął się jedną ręką pod Caldwella, zmusił go do przesunięcia głowy tam, gdzie chciał, zacisnął trójkąt nogami na ciele rywala i od tego momentu była to zwykła formalność.

„Odchylił głowę na bok, a ja zapiąłem trójkąt na tułowiu i założyłem głębokie duszenie, to wszystko.”

McKee, którego poprzednie zwycięstwa w turnieju przypadły na walki z Georgim Karakhanyanem i Derekiem Camposem, wygrał swoją dziewiątą walkę przed czasem w pierwszej rundzie. Caldwell natomiast przegrał walkę po wcześniejszych dwóch zwycięstwach.

A.J. McKee pokonał Darriona Caldwella przez poddanie (dźwignia na kark) 1:11, runda 1 – półfinał turnieju grand prix wagi piórkowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.