Zwycięzca walki między Maxem Hollowayem a Calvinem Kattarem może zostać pretendentem numer jeden do walki o pas

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Szef UFC Dana White potwierdził, że zwycięzca walki wieczoru gali UFC on ABC 1 pomiędzy Maxem Hollowayem a Calvinem Kattarem może zdobyć walkę o tytuł.

Max Holloway i Calvin Kattar spotykają się w pięciorundowym pojedynku na gali UFC Fight Island 7 w Abu Zabi w walce pomiędzy zawodnikami sklasyfikowanymi odpowiednio na miejscach #1 i #6 w rankingu wagi piórkowej. Mistrz dywizji Alexander Volkanovski ma w następnej obronie tytułu zmierzyć się z Brianem Ortegą, ale jest jeszcze wielu innych pretendentów do walki o pas. Zdaniem White’a, zarówno Holloway jak i Kattar będą mieli okazję zawalczyć o miano pretendenta numer jeden.

Rozmawiając z Farah Hannoun z UFC Arabia, White wyjaśnił, co oznacza zwycięstwo Hollowaya lub Kattara na UFC on ABC 1.

„Myślę, że twoje plecy są zawsze przyparte do ściany, kiedy jesteś mistrzem lub pretendentem numer jeden. To znaczy, to są ci dwaj faceci, po których wszyscy przychodzą. Wiem, że Max uważa, że wygrał tę ostatnią walkę (z Volkanovskim na UFC 251) i wiele innych osób również uważa, że to on wygrał. Jutro wieczorem musi tam wyjść i zaznaczyć to i pokazać wszystkim, że jest numerem jeden na świecie i że jest gotowy do walki z Volkanovskim.

Co do Kattara, zwycięstwo nad Maxem stawia go w naprawdę dobrej pozycji. Więc tak, jeśli pokona Maxa, prawdopodobnie będzie następny w kolejce.”

White wspomniał też, że UFC nie ma jeszcze ustalonej daty walki Volkanovskiego z Ortegą, choć potwierdził, że taki jest plan UFC na następną walkę. Jednak z drugiej strony, ta walka nie jest jeszcze oficjalna. Jeśli więc Holloway lub Kattar dadzą bardzo dobry występ, zawsze jest szansa, że jeden z nich mógłby od razu wskoczyć do walki o tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *