Dana White o kilku opcjach walk dla Khabiba Nurmagomedova

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Prezydent UFC Dana White i mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov spotkali się wczoraj w Abu Zabi, aby porozmawiać na temat przyszłości Rosjanina. Przed tym spotkaniem, White powiedział, co czeka na Nurmagomedov jeśli zdecyduje się on kontynuować karierę.

Khabib Nurmagomedov ogłosił, że kończy karierę po swojej ostatniej walce, zwycięstwie przez poddanie nad Justinem Gaethje, ale White jest przekonany, że spróbuje sprowadzić niepokonanego Rosjanina na jeszcze jedną walkę, zanim ostatecznie zakończy karierę.

Nurmagomedov i White spotkali się w Abu Zabi, aby omówić tę możliwość, ale szczegóły ich spotkania są nadal tajemnicą. Niezależnie od tego, co się wydarzyło i co zostało ustalone, White nie krył nadziei, że mistrz wagi lekkiej znów będzie walczył, potencjalnie z Conorem McGregorem lub Charlesem Oliveira.

„Rzecz w tym. Ostatnim razem, gdy walczył tutaj z Gaethje, był pod ogromną presją fizyczną, psychiczną, emocjonalną. Jego tata niedawno zmarł i nie sądzę, aby ktokolwiek podejmował tak ważną decyzję w sprawie tego, z czym miał do czynienia. Miał czas, aby wrócić do domu, wrócić do zdrowia, spędzać czas z rodziną, nie myśleć o wielu rzeczach, więc to będzie po prostu naprawdę łatwa rozmowa. Po prostu tak lub nie.

Mam na myśli (rewanż z) Conorem McGregorem i co do tego nie ma wątpliwości, jeśli (Conor) wygra walkę z Dustinem Poirierem na UFC 257. Charles Oliveira jest teraz w grze. Są tam faceci, którzy toczą wielkie walki, dobre walki… walki, które mają dla niego sens. Zależy tylko, gdzie jest jego głowa i co chce zrobić.”

Podczas gdy White’owi podoba się pomysł rewanżu z McGregorem i walka z Oliveirą dla Nurmagomedova, sam mistrz od dawna wyrażał chęć walki z byłym mistrzem wagi półśredniej i średniej Georgesem St-Pierre, który też jest na emeryturze.

White nie jest przekonany co do tej opcji, ale stwierdził, że Nurmagomedov będzie musiał zrzec się tytułu, aby walczyć z kanadyjską legendą MMA.

„Nie wiem. Myślę, że gdyby chciał walczyć z Georgesem St-Pierre, musiałby zrezygnować z tytułu i wówczas mogliby walczyć.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.