Walka Anderson Silva vs. Israel Adesanya zestawiona na galę UFC 234

Fot. UFC.com

Dobiegł końca czas oczekiwania na rozwiązanie zagadki dotyczącej tego z kim zmierzy się w swojej kolejnej walce Israel Adesanya. Rywalem Nowozelandczyka będzie bowiem były mistrz wagi średniej Anderson Silva.

Stary wyga stanie do pojedynku z młodym niezwykle utalentowanym zawodnikiem, który jest przyszłością dywizji średniej w UFC. Ci dwaj zawodnicy staną naprzeciw siebie w Oktagonie na gali UFC 234 o czym poinformował Brett Okamoto z ESPN.

Adesanya miał niedawno spotkanie z prezydentem UFC Dana White’em z którym rozmawiał na temat swojej kolejnej walki. White chciał na początku, by Adesanya był zawodnikiem rezerwowym pojedynku o pas między mistrzem Robertem Whittakerem a Kelvinem Gastelumem. „The Last Stylebender” miał odmówić i zaoferować pojedynek z zawodnikiem posiadającym duże nazwisko. Adesanya nie zdradzał nazwiska, ale walka z Andersonem Silva była brana pod uwagę.

Anderson Silva (34-8, 1 NC) jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych zawodników MMA  w historii. „The Spider” był swego czasu rekordzistą w historii UFC, jeśli chodzi o serię udanych obron mistrzowskiego pasa (10). Rekord ten został pobity przez Demetriousa Johnsona w październiku 2017 roku. Silva nadal utrzymuje rekord obron mistrzowskiego pasa w wadze średniej UFC. „The Spider” swoją ostatnią walkę stoczył w lutym 2017 roku wygrywając z Derekiem Brunsonem przez decyzję. Brazylijczyk wraca do rywalizacji po rocznym zawieszeniu za oblane testy antydopingowe.

Israel Adesanya (15-0) jest niepokonany w zawodowej karierze MMA. W UFC stoczył dopiero cztery pojedynki, ale jego styl walki sprawia, że jest niezwykle groźnym rywalem dla każdego kto stanie z nim w szranki. Ten rok był dla Nowozelandczyka bardzo aktywny, ponieważ zadebiutował w UFC i stoczył wszystkie cztery walki w tej organizacji. Ostatnim pojedynkiem była wygrana walka z Derekiem Brunsonem z którym Adesanya uporał się w pierwszej rundzie przez TKO po ciosach kolanami i uderzeniami.

Gala UFC 234 odbędzie się 10 lutego w Melbourne w Australii a jej walką wieczoru będzie wspomniana wyżej walka o pas wagi średniej między mistrzem Robertem Whittakerem i Kelvinem Gastelumem.

One thought on “Walka Anderson Silva vs. Israel Adesanya zestawiona na galę UFC 234

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *