UFC on FOX 18: Johnson vs. Bader – wyniki i relacja na żywo

UFC on FOX 18

205 lbs: Anthony Johnson pokonał Ryana Badera przez KO (ciosy w parterze) 1:26, runda 1

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
265 lbs: Ben Rothwell pokonał Josha Barnetta przez poddanie (gilotyna) 3:48, runda 2
135 lbs: Jimmie Rivera pokonał Iuriego Alcantarę przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Bryan Barbarena pokonał Sage’a Northcutta przez poddanie (trójkąt rękami) 3:06, runda 2

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 23:00 czasu polskiego):
170 lbs: Tarec Saffiedine pokonał Jake’a Ellenbergera przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Carlos Diego Ferreira pokonał Oliviera Aubin-Merciera przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Rafael Natal pokonał Kevina Caseya przez TKO (ciosy z dosiadu) 3:37, runda 3
125 lbs: Wilson Reis pokonał Dustina Ortiza przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Alexander Yakovlev pokonał George’a Sullivana przez KO (prawy prosty) 3:59, runda 1
145 lbs: Alex Caceres pokonał Masio Fullena przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 21:30 czasu polskiego):
170 lbs: Randy Brown pokonał Matta Dwyera przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Damon Jackson vs. Levan Makashvili – większościowy remis
155 lbs: Tony Martin pokonał Felipe Oliveiriego przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców) 3:02, runda 3

Felipe Oliveiri vs. Tony Martin
Początek walki upłynął pod znakiem niskich kopnięć wyprowadzanych przez Brazylijczyka. Później  Martin zepchnął rywala na siatkę i próbował sprowadzać walkę do parteru jednak miał spore problemy ze skontrolowaniem Felipe na ziemi. W drugiej odsłonie, która w całości toczyła się w stójce 30-latek kontynuował okopywanie nogi oponenta, często korzystał też z wyższych kopnięć i ciosów na korpus. Po przyjęciu kilkunastu uderzeń w ostatnich 5 minutach Martin obalił Olivieriego, później zajął plecy i duszeniem pozbawił go przytomności.

Damon Jackson vs. Levan Makashvili
Amerykanin rozpoczął pojedynek o wiele aktywniej, Jackson atakował, spychał Levana na siatkę i dążył do sprowadzenia walki do parteru. Makashvili zaprezentował dobrą zapaśniczą defensywę a w późniejszych minutach walki obalił Damona. W III rundzie Gruzin wyprostowanymi palcami trafił oponenta w oko co skutkowało odjęciem punktu w efekcie czego dwóch z trzech sędziów wypunktowało remis.

Randy Brown vs. Matt Dwyer
Półśredni zafundowali publiczności chaotyczną walkę ze sporą ilością nietrafionych uderzeń. Dzięki swojej precyzyjniejszej stójce Matt wygrał pierwszą odsłonę jednak później do głosu doszedł debiutant. Brown zaczął częściej trafiać a dodatkowo udanie sprowadzał walkę do parteru co w ostatecznym rozrachunku dało mu zwycięstwo na kartach sędziów.

Alex Caceres vs. Masio Fullen
Od początku walki Bruce Leeroy prezentował się lepiej od swojego rywala, Caceres dobrze korzystał z kopnięć a w pierwszych pięciu minutach udanie obalił Fullena. Druga i trzecia runda upłynęły głównie pod znakiem wymian niezbyt złożonych kombinacji, obaj zawodnicy mieli lepsze i gorsze momenty, ale odsłony te zostały zapisana na konto Amerykanina, który był znacznie bardziej agresywny, kontrolował środek klatki i pod koniec rundy dociskał rywala do siatki.

Alexander Yakovlev vs. George Sullivan
Po wymianie kilkunastu uderzeń w stójce Rosjanin ruszył po sprowadzenie, obalił rywala a w parterze zajął boczną jednak nic więcej z tego nie wynikło. Gdy walka wróciła do stójki Alexander mocnym prawym kompletnie zaskoczył Sullivana, Amerykanin padł na deski i nie wykazywał chęci do dalszej walki a sędzia przerwał walkę.

Dustin Ortiz vs. Wilson Reis
Bój lepiej rozpoczął Brazylijczyk, który był skuteczniejszy w stójce a dodatkowo sprowadzał rywala do parteru. Druga runda również padła łupem Reisa, Wilson przez dłuższy okres czasu męczył Ortiza w klinczu, obalił go a w parterze zajął plecy i próbował dojść do balachy. W trzeciej odsłonie – głównie za sprawą obaleń – Brazylijczyk całkowicie zdominował oponenta i zasłużenie zwyciężył na kartach sędziów.

Kevin Casey vs. Rafael Natal
Przez sporą część pierwszych pięciu minut Amerykanin dociskał rywala do siatki i atakował uderzeniami. Natal odrabiał straty nurkując po obalenia pod sierpami Kevina a w ostatniej sekundzie rundy będąc zamroczony posłał rywala na deski. W drugiej odsłonie przewaga Rafaela znacząco wzrosła, 33-latek był precyzyjniejszy w stójce, dokładał kolejne sprowadzenia a parterze będąc z góry zadał sporo uderzeń. Trzecia runda była przedłużeniem dominacji Brazylijczyka, po jednym ze sprowadzeń Rafael zajął dosiad a następnie ciosami odebrał Kevinowi chęć do dalszej konfrontacji.

Olivier Aubin-Mercier vs. Carlos Diego Ferreira
Walka lekkich przez większą część czasu toczyła się w płaszczyźnie kickbokserskiej, w której lepiej radził sobie Ferreira. Brazylijczyk był szybszy od swojego rywala a jego uderzenia znacznie precyzyjniejsze. Aubin-Mercier chciał szukać swojej szansy w parterze jednak przez długi czas nie potrafił obalić Carlosa, gdy już ta sztuka mu się udała Diego szybko przetoczył Kanadyjczyka a następnie wpiął się za plecy i szukał poddania. Olivier dotrwał do końcowej syreny, ale musiał pogodzić się z przegraną.

Tarec Saffiedine vs. Jake Ellenberger
Na przestrzeni piętnastu minut Belg wypunktował Jake’a, zbrodnią jednak byłoby powiedzenie, że walka była pełna akcji. Pierwsze pięć minut upłynęło pod znakiem walki na nogach, Saffiedine trafiał znacznie częściej, ale w trzeciej minucie walki podczas rozrywania klinczu dał się zaskoczyć przyjmując na szczękę mocny prawy sierpowy Jake’a. Tarec chętnie klinczował i szukał uderzeń kolanami, lecz nie wiele z tego wynikało. W ostatniej rundzie nieco lepiej radził sobie Ellenberger jednak strat z pierwszych dwóch rund nie zdołał odrobić. Dla Jake’a to piąta przegrana walka w sześciu ostatnich występach.

Sage Northcutt vs. Bryan Barbarena
Od początku walki za mocnymi ciosami Northcutt ukrywał chęć obalenia starszego rywala, w I rundzie 2-krotnie udała mu się ta sztuka. Na początku drugiej odsłony Bam Bam obalił 19-latka a Sage będąc z pleców był bezradny wobec ofensywy Bryana, który uderzał i próbował przechodzić gardę.  Będąc w półgardzie Northcutta Barbarena założył duszenie trójkątne rękami, które kilka sekund później Sage odklepał.

Iuri Alcantara vs. Jimmie Rivera
Przez większość czasu walki dominował Amerykanin, Jimmie kontrolował środek klatki, atakował złożonymi kombinacjami a dodatkowo w każdej rundzie notował udane obalenie. Alcantara walczył dosyć pasywnie z chwilami odrodzenia, podczas których szedł do przodu, aktywnie atakował i 2-krotnie lewym prostym posłał Jimmiego na deski. Ostateczny werdykt należał do sędziów, którzy wypunktowali wygraną Rivery.

Josh Barnett vs. Ben Rothwell
Przez 8 minut ciężcy w spokojnym tempie wymieniali się pojedynczymi uderzeniami lub niezbyt skomplikowanymi kombinacjami. Pod koniec II rundy Warmaster ruszył po obalenie za jedną nogę co okazało się być początkiem jego końca, Ben wyłapał głowę Josha i chwilę później zmusił go do poddania.

Anthony Johnson vs. Ryan Bader
Już po dziesięciu sekundach Darth ruszył po sprowadzenie, przed którym Johnson obronił się bez problemu. Następnie obszedł skulonego w żółwiu Badera by kilkanaście sekund później zająć dosiad, z tak dogodnej pozycji Anthony uderzał do momentu, w którym do akcji wkroczył sędzia pojedynku. Całość trwała 86 sekund.

6 thoughts on “UFC on FOX 18: Johnson vs. Bader – wyniki i relacja na żywo