UFC on ESPN 30: Barboza vs. Chikadze – bonusy i konferencja

Photo by Chris Unger/Zuffa LLC

Czterech zawodników wzbogaciło się o dodatkowe 50 000 dolarów.

Po gali UFC on ESPN 30 władze organizacji zdecydowały o przyznaniu czterech gratyfikacji za najlepsze występy gali.

Giga Chikadze dobrze rozpoczął starcie z Edsonem Barbozą, był szybszy i często unikał ofensywy rywala. W drugiej odsłonie Brazylijczyk zaczął wywierać presję, która sprawiła Chikadze pewne problemy. W trzeciej rundzie Giga odnalazł swój rytm, serią uderzeń posłał Barbozę na deski, ten zdołał wrócić na nogi, ale nie wiele później sędzia musiał przerwać starcie po kolejnych celnych uderzeniach.

Gerald Meerschaert początkowo nie radził sobie z ofensywą Makhmuda Muradova podczas walki na nogach. Amerykanin momentami wręcz rzucał się ze swoimi atakami co parę razy zaskoczyło mocno faworyzowanego rywala. W drugiej odsłonie Amerykanin dobrze wyczuł dogodny moment na obalenie, w parterze szybko znalazł drogę do wejścia za plecy i odklepania przeciwnika duszeniem.

Abdul Razak Alhassan jest autorem najszybszego skończenia gali, zawodnik z Ghany potrzebował 17 sekund by odprawić Alessio Di Chirico wysokim kopnięciem.

W drugiej walce gali Pat Sabatini mierzył się z Jamallem Emmersem i choć to 32-latek lepiej rozpoczął walkę to ostatecznie w górę powędrowała ręka młodszego z Amerykanów. Sabatini długo poprawiał skrętówkę aż w końcu była na tyle dopięta, że zmusiła Emmersa do poddania.

Poniżej video z pogalowej konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *