UFC Fight Night 87: Overeem vs. Arlovski – wyniki i relacja na żywo

UFC Fight Night 87

Wyniki i relacja z walk po przejściu.

265 lbs: Alistair Overeem pokonał Andreia Arlovskiego przez TKO (latający front, lewy sierp, ciosy w parterze) 1:12, runda 2

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 20:00):
265 lbs: Stefan Struve pokonał Antonio Silvę przez TKO (kolano na korpus i łokcie) 0:15, runda 1
170 lbs: Gunnar Nelson pokonał Alberta Tumenova przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:15, runda 2
135 lbs: Germaine de Randamie pokonała Annę Elmose przez TKO (kolano na korpus) 3:46, runda 1
205 lbs: Nikita Krylov pokonał Francimara Barroso przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:11, runda 2
115 lbs: Karolina Kowalkiewicz pokonała Heather Jo Clark przez jednogłośną decyzję

Walki wstępne (FOX Sports 1, godzina 18:00):
155 lbs: Rustam Khabilov pokonał Chrisa Wade’a przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Magnus Cedenblad pokonał Garretha McLellana przez TKO (ciosy) 0:47, runda 2
155 lbs: Josh Emmett pokonał Jona Tucka przez niejednogłośną decyzję
155 lbs: Reza Madadi pokonał Yana Cabrala przez TKO (ciosy) 1:56, runda 3

Walki wstępne (UFC Fight Pass, godzina 16:30):
125 lbs: Kyoji Horiguchi pokonał Neila Seery’ego przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Leon Edwards pokonał Dominica Watersa przez jednogłośną decyzję
125 lbs: Yuta Sasaki pokonał Williego Gatesa przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:30, runda 2

Willie Gates vs. Yuta Sasaki
Japończyk wyszedł do walki z zamiarem szybkiego sprowadzenia pojedynku do parteru, po kilkudziesięciu sekundach Yuta dopiął swego i obalił rywala. Minutę później Sasaki zdołał w stójce wpiąć się za plecy rywala, Amerykanin jednak bez większych problemów zatrzymał ofensywę rywala. Gdy walka wróciła do stójki Willie udanie odrabiał straty. W drugiej odsłonie Japończyk po raz kolejny obalił a chwilę później zdobył plecy Gatesa. Po kilkudziesięciu sekundach walki Sasaki zapiął duszenie i zmusił rywala do klepania.

Leon Edwards vs. Dominic Waters
Amerykanin rozpoczął pojedynek od udanego obalenia jednak Edwards szybko wstał i chwilę później sam odpłacił się udanym sprowadzeniem. Gdy walka wróciła do stójki Waters kolejny raz próbował obalać, ale Dominic dobrze się wybronił i do końca rundy zajmował dominujące pozycje w parterze. Kolejne minuty pojedynku upływały pod znakiem dalszej dominacji Leona, Anglik przez długi czas zajmował dosiad a w stójce spokojnie punktował pasywnego oponenta. Ostatnie pięć minut drugiego pojedynku gali było najbardziej wyrównane, obaj zawodnicy mieli swoje lepsze momenty, ale ani jeden ani drugi nie zachwycił. Walkę zwycięża Edwards, dla którego jest to trzecie zwycięstwo w UFC. Z kolei Waters przegrywa trzeci raz z rzędu i najprawdopodobniej żegna się z organizacją.

Kyoji Horiguchi vs. Neil Seery
Japończyk rozpoczął pojedynek mocnym akcentem, już w jednej z pierwszych akcji doprowadził do knockdownu rywala. Po chwili walki na ziemi muszy wrócili do rywalizacji w płaszczyźnie kickbokserskiej i znowu Horiguchi posłał Irlandczyka na deski. Przed końcem odsłony Kyoji zaliczył jeszcze dwa udane obalenia. Drugie pięć minut upłynęło pod znakiem dalszej dominacji Japończyka, Horiguchi punktował mocnymi uderzeniami i kolejnymi sprowadzeniami. W ostatniej rundzie pojedynek nieco się wyrównał, ale Kyoji bez problemów dowiózł punktową wygraną do końca.

Yan Cabral vs. Reza Madadi
Po wyrównanych i nieporywających minutach walki Brazylijczyk obalił rywala i chwilę później zajął jego plecy, ale Madadi jeszcze przed syreną wyszedł z opresji. Druga runda była wyrównana, Cabral lepiej od rywala punktował uderzeniami jednak Szwed wciskał rywala w siatkę i sprowadził walkę do parteru. Madadi dobrze rozpoczął ostatnie 5 minut, trafiał oponenta mocnymi uderzeniami, ale Yan klinczował. W pewnym momencie Reza trafił lewym prostym i prawym podbródkowym, te ciosy mocno zachwiały Brazylijczykiem, Cabral wpadł na siatkę i przyjmował kolejne uderzenia, sędzia widząc półprzytomnego Yana przerwał pojedynek.

Josh Emmett vs. Jon Tuck
Biorący walkę z 6-dniowym wyprzedzeniem Amerykanin sprawił niespodziankę pewnie wypunktowując Tucka na przestrzeni 15 minut. Pochodzący z Guamu Jon kompletnie nie mógł poradzić sobie z kontrolą dystansu, szybkością i balansem Emmetta. Pomimo gorszych warunków fizycznych Josh skuteczniej punktował rywala w stójce czym zapewnił sobie – chociaż nie bez problemów – wygraną na kartach dwóch sędziów. W ostatniej minucie pojedynku Amerykanin przyjął kilka kopnięć i uderzeń kolanami, które wyraźnie odczuł, ale dotrwał do końcowej syreny i mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Magnus Cedenblad vs. Garreth McLellan
Pojedynek średnich w całości toczył się w stójce, przez cały czas warunki dyktował Cedenblad, który ustawiał rywala pod siatką i punktował go celnymi uderzeniami. Na początku II odsłony Magnus trafił wysokim kopnięciem, po którym zaatakował naruszonego rywala ciosami pod siatką. Sędzia pojedynku widząc nie przejawiającego chęci do dalszej walki Garretha wkroczył do akcji i przerwał pojedynek.

Rustam Khabilov vs. Chris Wade
Po trzech minutach szermierki w stójce walka trafiła do klinczu pod siatką. Rosjanin obrócił rywala, zaszedł za jego plecy, obalił a następnie już do końca rundy terroryzował Wade’a w parterze. Amerykanin rozpoczął drugą odsłonę agresywniej co dało efekt, Chris posłał oponenta na deski świetnym latającym, wysokim kopnięciem i był bliski zajęcia pleców Rosjanina. Khabilov jednak przytomnie wyszedł z zagrożonej pozycji i chwilę później to on był bliski wpięcia za plecy rywala. Gdy Chris wychodził z opresji Rustam przełożył nogę na jego bark, ale nie był w stanie dopiąć trójkąta. Później walka wróciła do stójki a przed syreną Tiger zaliczył udane sprowadzenie. W trzeciej rundzie Rosjanin dołożył kolejne udane obalenie, po którym błyskawicznie wpiął się za plecy Chrisa. Amerykanin dzielnie się bronił, ale do końca walki Khabilov kontrolował to co dzieje się w klatce i pewnie zwyciężył na kartach sędziów.

Heather Clark vs. Karolina Kowalkiewicz
Pierwszy pojedynek karty głównej lepiej rozpoczęła Amerykanka, Clark trafiała częściej i mocniej a dodatkowo męczyła Karolinę w klinczu pod siatką. W drugiej rundzie Kowalkiewicz zaprezentowała się lepiej, przejęła inicjatywę w stójce a pod koniec odsłony była bliska wpięcia za plecy Heather i dojścia do dźwigni na łokieć rywalki. Ostatnie 5 minut upłynęło pod znakiem dominacji Polki, Karolina zachowała więcej energii od rywalki, jej ciosy były znacznie szybsze a obrony przed sprowadzeniami w dalszym ciągu działały bez zarzutu. W ostatnich minutach Kowalkiewicz jeszcze podkręciła tempo czym wywołała żywą reakcje zgromadzonej publiczności. Po 15 minutach walki sędziowie nie mieli wątpliwości, to 30-latka z Łodzi była tego wieczoru lepsza od swojej rywalki.

Francimar Barroso vs. Nikita Krylov
Ukrainiec rozpoczął pojedynek w swoim stylu – chaotycznie i agresywnie, Nikita co prawda trafiał mnóstwem uderzeń, ale i pięści Brazylijczyka często zatrzymywały się na szczęce Krylova. Zdając sobie z przegrywania walki w stójce Barroso próbował obalać rywala, jednak ten dobrze się przed tymi próbami bronił. W drugiej odsłonie walka szybko trafiła do parteru po obaleniu w wykonaniu Francimara, Ukrainiec zdołał jednak obrócić pozycję i przez dłuższy czas atakował z góry. Podczas kotłowaniny na ziemie Nikita znalazł drogę do wpięcia za plecy rywala i odklepania go.

Germaine de Randamie vs. Anna Elmose
Po dość chaotycznym i wyrównanym początku Holenderka przejęła kontrolę nad tym co działo się w oktagonie. Germaine dobrze wykorzystała sporą przewagę siły fizycznej, 32-latka raziła rywalkę mocnymi ciosami i kolanami w klinczu, na które Dunka nie potrafiła znaleźć odpowiedzi. W czwartej minucie walki pod siatką Holenderka trafiała Annę mocnym kolanem na korpus, które kompletnie odebrało jej chęć do walki i sędzia musiał przerwać pojedynek.

Gunnar Nelson vs. Albert Tumenov
Po dwóch minutach wymian uprzejmości w stójce Islandczyk zdołał obalić Tumenova i zająć dosiad, w tej dogodnej pozycji Gunnar przebywał przez około 2 minuty przy okazji metodycznie rozbijając Rosjanina. Również w drugiej odsłonie Nelson zdobył obalenie, po którym znalazł się w dosiadzie. Tumenov desperacko obracał się co zostało wykorzystane przez Islandczyka do wpięcia za plecy, kilkanaście sekund później Gunnar duszeniem zmusił Alberta do klepania fundując mu drugą w UFC przegraną.

Antonio Silva vs. Stefan Struve
Równo z początkiem walki Brazylijczyk ruszył z atakiem, ale został błyskawicznie skontrowany ciosami i kolanem na korpus, po którym Bigfoot padł na deski a uderzenia łokciami w parterze zakończyły pojedynek. Całość trwała tylko 15 sekund.

Andrei Arlovski vs. Alistair Overeem
Na początku walki Białorusin mocno zaatakował stojącego plecami do siatki Alistaira, Holender jednak ze spokojem obronił się przed ofensywą Arlovskiego. Nie wiele później Pitbull znowu zepchnął rywala na siatkę co kosztowało go przyjęcie mocnego kolana na korpus. W czwartej minucie walki Overeem poprzez haczenie obalił Andrei i do końca rundy pracował uderzeniami z góry. W drugiej rundzie Holender trafił kapitalnym latającym front kickiem a później lewym sierpem, po którym Białorusin zapoznał się z deskami klatki. Overeem jednak nie pozwolił mu dojść do siebie, doskoczył do oponenta i ciosami zakończył walkę.

17 thoughts on “UFC Fight Night 87: Overeem vs. Arlovski – wyniki i relacja na żywo

1. Silva vs fedorem 2 mediów faworytem.
    Koń sie zagalopowal nam. Będąc taktykiem wbija dobrych zawodnikow . Kiedyś przymierzali go do pasa , później krzyknęła przereklamowana szklanka. Teraz dalej przymierzają do pasa. Pewnie ts dostanie teraz ale nie będzie mistrzem

2. Ali zawsze będzie gościem, który może paść po płaszczu . Nie zawsze będzie tak dobrze bronił uderzeń. Stipe ,cain i werdum moim zdaniem za trudni dla konia. Do pasa dojdzie ale go nie wywalczy

3. JDS tez mega kozak miał go ubić… Szkoda ze Aliego nie doceniacie… Gościu sie kompletnie zmienił… Na plus. Cain zalicz regres… FW juz raz przegrał z Alim wiec nie widze powodu czemu teraz miałby wygrać!!! Ale szczerze to chciałbym konine z CV zobaczyc bardziej niz z Fabricio.

4. mnie się wydaje że Werdum go załatwi,5 lat temu nie przypuszczałem że Arlovski go w 1 rundzie będzie miażdżył,natomiast Werdum wtedy radził z nim sobie w stójce,nie wiem jakim cudem Overeem wygrał jednogłośnie z nim wtedy.JDS natomiast uważam osobiście ze troche za szybko walkę przerwał sędzia.Cain raczej wygra z Brownem,Arlovski zmierzy się pewnie z JDS,bo oboje przegrali z Reemem.Myślę że Alistair będzie walczył o pas z Werdumem jeśli ten nie przegra z Miocicem,ale myśle ze Cavalo da mu radę w gnp.

5. Junior ją go doceniam. Moim zdaniem jest nr4. Cain zapasami może go zmęczyć. Koń nie jest wtym wybitny. Werdum gromi każdego ostatnio. Raz konia pokonał wyraźnie i raz z nim kontrowersyjnie przegral . To stare walki i nie ma co się do tego odnosic obaj zaliczyli spory progres

6. Koń to taki gość ,który każdego kozaka może rozmazac na macie jak i dostac od byle sredniaka. Nie jest to materiał na wielkiego mistrza ale nie zmienia to faktu,że jak ma dzien może każdego ubil jak kaczora