UFC 258 Usman vs. Burns – bonusy i konferencja

Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC

Czworo zawodników wzbogaciło się o dodatkowe 50 000 dolarów.

Władze organizacji UFC zdecydowały by po wczorajszej gali oznaczonej numerem 258 przyznać cztery bonusy za najlepsze występy gali.

Kamaru Usman po raz trzeci obronił mistrzostwo wagi półśredniej. Nigeryjczyk podejmował wczoraj swojego byłego klubowego kolegę, Gilbert Burns rozpoczął od dobrych uderzeń w stójce i to na jego konto została zapisana pierwsza runda. Później do głosu doszedł mistrz, który w swoim stylu punktował oponenta. Na początku trzeciej odsłony Usman trafił uderzeniami, które mocno zachwiały rywalem i doprowadziły do knockdownu, po kilkunastu ciosach w parterze sędzia zdecydował o przerwaniu walki.

Julian Marquez nie radził sobie z agresją Makiego Pitolo i przegrywał na kartach sędziów po dwóch rundach. W trzeciej Amerykanin zachował w baku więcej paliwa niż oponent, gdy ten desperacko próbował obalać, Julian złapał gilotynę a następnie przeszedł do anakondy, którą poddał Hawajczyka.

Ogromną sensację sprawił Anthony Hernandez, który wczoraj odejmował w oktagonie niepokonanego w MMA wirtuoza parteru, Rodolfo Vieirę. Brazylijczyk rozpoczął starcie mocno ofensywnie i zdominował Hernandeza w walce na chwyty. Anthony przetrwał trudne chwile a gdy Vieira szybko opadł z sił zaatakował mocnymi uderzeniami. Wyczerpany Rodolfo próbował obalać, ale został złapany w gilotynę i odklepał.

Polyana Viana zanotowała drugą z rzędu wygraną w UFC przez poddanie, Brazylijka wczoraj zmusiła do klepania Mallory Martin.

Poniżej video z pogalowej konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *