Kategoria | MMA

UFC 193: Rousey vs. Holm – wyniki i relacja na żywo

ufc.com

ufc.com

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
135 lbs: Holly Holm pokonała Rondę Rousey przez KO (wysokie kopnięcie i ciosy) 0:59, runda 2 – walka o pas wagi koguciej kobiet

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
115 lbs: Joanna Jędrzejczyk pokonała Valerie Letourneau przez jednogłośną decyzję – walka o pas wagi słomkowej kobiet
265 lbs: Mark Hunt pokonał Antonio Silvę przez TKO (prawy prosty i ciosy w parterze) 3:41, runda 1
185 lbs: Robert Whittaker pokonał Uriaha Halla przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Jared Rosholt pokonał Stefana Struve przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
155 lbs: Jake Matthews pokonał Akbarha Arreolę przez TKO (decyzja lekarza – rozcięcie) 5:00, runda 2
170 lbs: Kyle Noke pokonał Petera Sobotte przez TKO (kopnięcie na korpus i ciosy) 2:01, runda 1
205 lbs: Gian Villante pokonał Anthony’ego Perosha przez KO (prawy prosty) 2:56, runda 1
125 lbs: Danny Martinez pokonał Richiego Vaculikq przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:00 czasu polskiego):
185 lbs: Dan Kelly pokonał Steve’a Montgomery’ego przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Richard Walsh pokonał Steve’a Kennedy’ego przez jednogłośną decyzję
170 lbs: James Moontasri pokonał Antona Zafira przez TKO (obrotowe kopnięcie na wątrobę i ciosy) 4:36, runda 1
125 lbs: Ben Nguyen pokonał Ryana Benoita przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:36, runda 1

Ben Nguyen vs. Ryan Benoit
Już po 30 sekundach walki starszy z Amerykanów zdobył plecy i pracował nad zapięciem duszenia, Baby Face początkowo dobrze, się bronił ale ostatecznie skapitulował poddając się sekundy po upływie połowy pierwszej odsłony.

James Moontasri vs. Anton Zafir
Początkowo to Australijczyk był zawodnikiem aktywniejszym: zadawał więcej ciosów, zepchnął rywala na siatkę i z klinczu sprowadził go do parteru. Przed syreną kończącą pierwsze 5 minut James zdołał wrócić na nogi i zerwać klincz. Gdy wydawało się, że przed końcem rundy nie stanie się nic znaczącego Moonwalker trafił obrotówką na wątrobę stojącego pod siatką rywala i skończył pojedynek ciosami w parterze.

Richard Walsh vs. Steve Kennedy
Przez pierwsze minuty walki w stójce przeważał 26-letni Australijczyk, który dobrze punktował dzięki ciosom pięściami i niskim kopnięciom. Obraz walki zmienił się gdy walka trafiła do klinczu, Steve obalił a w parterze zdobył plecy i dosiad. W drugiej i trzeciej odsłonie Kennedy jak tylko mógł unikał stójkowej konfrontacji szukając walki w zwarciu i parterze, Walsh jednak zachowywał spokój i uderzeniami punktował starszego przeciwnika dowożąc do końca wygraną na punkty.

Dan Kelly vs. Steve Montgomery
Pierwsze 5 minut należało do reprezentanta gospodarzy, 38-latek pomimo gorszych warunków fizycznych lepiej punktował w stójce, dzięki wycięciom z judo zdobywał kolejne obalenia a w parterze będąc z góry obijał Steve’a. Montgomery szukał tajskiego klinczu, w którym nękał Dana mocnymi kolanami na korpus. Z czasem to zawodnik American Top Team zaczął przejmować inicjatywę trzymając rywala na dystans i lepiej punktując ciosami, Kelly cały czas starał się iść do przodu, ale kosztowało go to przyjęcie masy uderzeń na głowę. Na 1,5 minuty przed końcem walki Dan sprowadził Steve’a do parteru, zdobył plecy i dążył do zakończenia walki przez duszenie, Montgomery bronił się, ale 38-latek nadal znajdował się na górze i korzystał z okazji do zadawania ciosów.

Richie Vaculik vs. Danny Martinez
Po minucie – w większości niecelnych wymian w stójce – Amerykanin obalił rywala poprzez wyłapanie jego kopnięcia jednak w parterze nie był w stanie zagrozić mu w jakikolwiek sposób i Richie wrócił na nogi. Po chwili Vaculik ponownie wylądował na plecach a Danny skorzystał z okazji do zadania kilku ciosów z góry. Druga i trzecia runda były dalszym ciągiem dominacji Martineza, The Gremlin zadawał więcej ciosów i częściej obalał swojego oponenta. Słaba zapaśnicza defensyw Richiego zadecydowała o jego porażce i pierwsze wygranej Danny’ego w UFC.

Anthony Perosh vs. Gian Villante
Amerykanin bez problemów pokonał 43-letniego Perosha. W stójce Villante był szybszy i metodycznie rozbijał rywala aż do trzeciej minuty walki kiedy to trafił prawym prostym, który doprowadził do spotkania Anthony’ego z matą i zakończenia walki.

Kyle Noke vs. Peter Sobotta
Australijczyk rozpoczął walkę od niskich kopnięć i frontów, Sobotta nie radził sobie z ofensywą oponenta i próbował go obalić, bezskutecznie. W drugiej minucie walki Noke trafił mocnym kopnięciem na korpus, które położyło Petera na deski, Kyle ruszył z dalszą ofensywą, ale brak obrony doprowadził do przerwania walki przez sędziego.

Jake Matthews vs. Akbarh Arreola
Po początkowych, rozpoznawczych wymianach uderzeń Meksykanin ruszył ze zdecydowanym atakiem naruszając młodszego przeciwnika celnym kopnięciem na głowę, w parterze Akbarh zdobył plecy i próbował dojść do duszenia, ale 21-latek obronił się, wyszedł z zagrożonej pozycji a przed syreną jeszcze poczęstował Arreolę kilkoma uderzeniami z góry. Na początku II odsłony Matthews od razu ruszył po sprowadzenie a następnie będąc do syreny w gardzie rywala bez problemu lokował kolejne uderzenia pięściami i łokciami na jego głowie. W przerwie między drugą a trzecią odsłoną lekarz zadecydował o tym, że z powodu rozcięcia w okolicy prawego oka Meksykanin nie może kontynuować walki. O fakcie tym Akbarh dowiedział się … po przerwie stojąc gotowym do rozpoczęcia ostatniej rundy walki.

Stefan Struve vs. Jared Rosholt
Po ponad dwóch minutach bardzo ostrożnych wymian w stójce Amerykanin znalazł drogę do obalenia i pozycji bocznej jednak w parterze poza kilkoma dotknięciami – bo ciosami tego nazwać nie sposób – nic nie zdziałał. Druga runda w dalszym ciągu była męczarnią dla widzów, Struve w stójce nie potrafił korzystać z zasięgu ramion a Rosholt zdobywał kolejne sprowadzenia i trzymał Holendra w parterze. Zdaje się, że w ostatnich 5 minutach do Stefana dotarło, że w tym styl walki nie wygra, Wieżowiec ruszył do ataku a Jared skupił się na tym by po prostu dotrwać do końcowej syreny.

Robert Whittaker vs. Uriah Hall
Średni przez całą walkę (poza drugą połową pierwszej rundy) walczyli w stójce. Uriah walczył nieco aktywniej niż zwykle i w swoim stylu starał się „największą robotę” robić kopnięciami. Zdecydowanie bardziej ruchliwy Whittaker kąsał Jamajczyk pojedynczymi ciosami i niskimi kopnięciami. Styl poruszania się zapewne kosztował Roberta trochę energii i nieco osłabł on w ostatniej odsłonie, w której pozwolił dojść do głosu Hallowi. Prime Time trafił rywala kilkoma dobrymi uderzeniami, ale było to zbyt mało by odrobić straty z I oraz II rundy.

Mark Hunt vs. Antonio Silva
Przez ponad 3 minuty ciężcy czaili się zadając niewiele uderzeń. W pewnym momencie Hunt ruszył do ataku na stojącego pod siatką Bigfoota, 41-latek trafił prawym prostym, który posłał Antonio na matę a Mark dokończył dzieło ciosami w parterze.

Joanna Jędrzejczyk vs. Valerie Letourneau
Pretendentka już na początku walki zdołała obalić Polkę i zadać kilkanaście uderzeń z góry w parterze. Gdy walka toczyła się w dystansie kickbokserskim przeważała mistrzyni nękając Valerie mocnymi frontami i kombinacjami ciosów wzbogacanymi o niskie kopnięcia. Letourneau dążyła do zwarcia i walki w klinczu skąd mogła zadawać krótkie uderzenia. Z każdą minutą pojedynku Kanadyjka atakowała bardziej chaotycznie a przewaga Jędrzejczyk rosła. W IV rundzie pretendentka już mocno odczuwała ogromną ilość przyjętych lowkicków oraz ciosów na korpus, mimo to Valerie nie rezygnowała, dotrwała do syreny kończącej pojedynek, ale werdykt sędziów nie mógł być inny niż wygrana i dalsze panowanie mistrzyni.

Ronda Rousey vs. Holly Holm
Od początku walki przewaga była po stronie pretendentki, Holly unikała zwarcia i umiejętnie punktowała Rousey w stójce dodatkowo obalając mistrzynię. W drugiej rundzie Ronda już desperacko szukała klinczu a Holm perfekcyjnie wykorzystała brak defensywy rywalki, Rowdy przyjęła lewy prosty, po którym straciła równowagę a wstając otrzymała lewe, wysokie kopnięcie, które odcięło jej prąd. Holly poszła za ciosem, ale żadne uderzenia nie było już potrzebne.

suplementy
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

31 komentarzy to “UFC 193: Rousey vs. Holm – wyniki i relacja na żywo”

 1. sava9e pisze:

  Yo, wracam właśnie z impeeszy wiec obejrzę jutro. Pozdrawiam i miłej ocki7

 2. Durden pisze:

  Pyza wreszcie oberwala :D.Junior propsy za przeczucie ;).

 3. Ridge pisze:

  propsy , kto postawił na Holm pije szampana dzisiaj XD

 4. rs6 pisze:

  Kryska zabije pyze w 1 rundzie ze swoim kowadlem w lapie

 5. Ridge pisze:

  Uciekała przed Kris a Holm ja ubiła to sie nazywa niespodzianka.

 6. morla pisze:

  ale szok! największa sensacja tego roku w mma. Swoją drogą teraz Aśka jest numerem 1 kobiecego MMA (przynajmniej tego oficjalnego, nie liczącego Cyborg)

 7. rampage pisze:

  Cóż za piękna niespodzianka na niedzielę 🙂 Ronda sztywna nadeskach

 8. kowalus pisze:

  Wczoraj napisałem posta że na ważeniu Ronda wyglądała jakby wyszła z detoxu, coś z nią było nie tak,na pewno nie była sobą. Ciekawe.

 9. morla pisze:

  W sumie nie chce nic odbierać Holm, super, że wygrała, niesamowity styl, ale ronda rzeczywiście wyglądała dziwnie. Całkiem odkryta leciała, zasapała się w połowie pierwszej rundy, dziwne to wszystko było. Skończy się chociaż gadanie, że pokonałaby Floyda 🙂

 10. rs6 pisze:

  Ronda z holly wstojce nigy nie wygra bo holly to bokserka i dobra praca nog pyza w rewanrzu maszanse tylko w parterze jesli nie skonczy kariery ufc 200 chyba bez pyzy na wadze wygladalazle bo zrzucala duzo kg wiecwygladala jak badurek w krakowie nabrala masy w barkach i lapach to kondycja nie ta ale wreszcie ten wyszczekany pysk jej zamkneli brak szacunku wyszedl nawet wiesniara wywiadu nie dala tylko uciekla z klatki teraz krystyna 2 ko i bedzie piekniie 😛

 11. Ronda 0 obrony w stójce , mogła by się chociaż nauczyć szczelnie gardę trzymać jak atakuje mistrzynie świata w boksie . Ronda ma dopiero 28 lat więc może jeszcze wróci silniejsza i wyciągnie wnioski z tej porażki ale będzie jej ciężko się podnieść psychicznie po takim nokaucie .

 12. Junior Dos Santos pisze:

  Durden nie umiem tego wytłumaczyć po prostu tak czułem… Czasami tak jest. Tak samo czuje ze JDS wtopi z Alim. Co do Chrisa i Luka nie mam przeczucia nie wiem kto wygra. Pozdro 🙂

 13. Ja się boję tylko rewanżu JJ z Gadelha która na pewno przygotuje się bardzo dobrze do rewanżu z JJ oraz walki o pas .

 14. Rabittt pisze:

  Ja to mam wątpliwości czy z takim rozdmuchanym ego i duchem gwiazdeczki Ronda zdoła się podnieść po czymś takim.

  Nie życzyłem Rousey takiej przegranej, ale może nareszcie skończy się to pompowanie hype’u na każdym kroku i głupie gadki o tym w ile to sekund ona pokona Mayweathera czy Velasqueza.

 15. Jak Gadelha dobrze rozegra taktycznie rewanż to JJ może mieć spore problemy.

 16. Dlatego się mówi że porażki więcej uczą niż zwycięstwa 🙂 Holly to już 32 letni dojrzały sportowiec i fighter a w boksie też doświadczyła dotkliwego nokautu więc ma i pokorę 🙂

 17. rampage pisze:

  @JDS- miło słyszeć bo jestem za Alim w walce z JDS 😀 jak Gadelha rozegra rewanż dobrze taktycznie to….. pokona JJ. JJ nałykała się trochę ciosów dzisiaj i na konferencji już pokorniejsza była. Przyda jej się to zimne podejście przed kolejną obroną z Gadelhą.

 18. Der pisze:

  Ronda jak amatorka bez zadnego planu, jak można walczyc z bokserem w stojce, to morderstwo. W samej 1 rundzie dostala 3 lewe centralnie na szczeke. Powinna wjezdzac do parteru. Rewanz outcome będzie and still Holy Holm!!
  JJ w walce z Gadelha nie będzie miała szans, z Valerie tez nic wielkiego nie pokazala.

 19. kolbe pisze:

  Ktoś zarobił duuuużo kasy.

 20. sava9e pisze:

  Co za wspaniały dzień! Wstaję rano z ciężkim kacem, włączam walkę a tu taka niespodzianka 🙂 Od razu człowiekowi lepiej się robi 🙂

 21. kolbe pisze:

  Po mojemu to po prostu zły gameplan. Ronda mogła dążyć do sprowadzenia a wtedy Holy nie miałaby nic do powiedzenia. Ja tam lubię Rondę jest jaka jest, ale są ludzie którzy lubią i tolerują ćpunów w tym sporcie więc nie jest ze mną źle.

 22. Junior Dos Santos pisze:

  Panowie ja po zdobyciu przez JJ pasa napisałem, ze JJ To nic super i jak przetrwa 3 lub 4 obrony to wtedy sie okaze. To wiele osob mnie pojechało… Ja mowie w rewanżu polegnie…. Ronda albo ma wyj….. na mma bo mega kase zarabia na gwiazdorzeniu i marketingu… Albo totalnie zlekceważyła Holm. Po drugie chyba wiecie z kim i gdzie trenuje Holm 🙂 🙂 @rampage zobacz na Fb profil JDS wiecej fotek i reklam niz Siwiec 🙂 z kim Ali trenuje wiemy 🙂 i teraz bedzie tak Ali pas, JJ pas i HH pas juz ma! Jackson-Wink New Mexico 🙂 Pozdro Cain, Tofik i reszta 🙂

 23. Sabu pisze:

  Największa sensacja odkąd Weidman pokonał Andersona.
  Cofam wszystko co mówiłem o Holly, że nie zasługuje na walkę o pas. Teraz rewanż z Rondą a potem walka z Tate 🙂
  I chyba jestem jednym z nielicznych jak widzę, który uważa że Aśka pokona Gadelhę. Fakt, ciężka walka była z Valerie, ale cały czas JJ miała przewagę. Valerie to świetna stójkowiczka, z Gadelhą najważniejsze żeby przetrwać początek walki, nie dać się obalać i potem Aśka pójdzie po zwycięstwo.

 24. abc pisze:

  pyzę zgubiła chyba zbytnia pewność siebie. chwalenie jej na wszystkie sposoby przez wiele osób poprzestawiało kobiecinie w głowie. zimny prysznic jej się przyda. nasza JJ też za bardzo gwiazdorzy ale mam nadzieje że wyciągnie wnioski z porażki swojej psiapsiółki

 25. kolbe pisze:

  Overeem nadal ma argumenty żeby być mistrzem, dobry gameplan to chyba najważniejszy element a Ali już udowodnił, że potrafi się opanować i nie gwiazdorzyć (druga walka z Werdumem m.in.) Dzieje się, teraz czekam na wygraną Rockholda.

 26. Sabu pisze:

  Hehe, w ciągu miesiąca 3 najbardziej promowane gwiazdy UFC zostaną roztrzaskane. Ronda już ubita, teraz w grudniu najpierw Namajunas załatwi PVZ, a potem nareszcie Aldo uciszy McMałpę. 🙂 Nie mogę się doczekać 🙂

 27. Yoshi pisze:

  Rousey vs Holm… trochę nie mogę uwierzyć, że Ronda poległa bo przyzwyczaiła wszystkich do szybkich zwycięstw. Tym razem jednak rywalka okazała się lepsza i brawa dla Holm za wspaniałą walkę. Według mnie błędem Rousey było to, że podpaliła się do tej konfrontacji i bardzo chciała pokonać Holly na jej terenie czyli w boksie. Nie wiem, czy to był jej pomysł, czy ogólny plan na walkę, ale to wszystko zawiodło. Ronda po tym jak zaczęła dostawać powinna próbować schodzić do parteru i tam szukać swojej szansy. Teraz może być ciekawie bo pewnie Rousey będzie chciała rewanżu, ta cała otoczka wokół niej trochę pękła. Ciekawe, czy się pozbiera i wróci w dobrym stylu no i pytanie co z walką z Cris Cyborg?

  Bardzo dobra walka w stójce między Jędzrejczyk i Letourneau. Aśki Muay Thai jest na najwyższym poziomie i pokazała to. Bardzo dobre lewe proste, które ciągle kąsały rywalkę do tego sporo kopnięć na nogę i chyba ze dwa, czy trzy solidne front kicki. Przyznam jednak, że Letourneau stawiła całkiem niezły opór i Joannie nie było tak łatwo z nią jak z Esparzą, czy Penne. Gratulacje, kolejna udana obrona tytułu.

  Tak się zastanawiam co to było w walce Hunt vs Silva? Cieszę się z wygranej Hunta, lubię go i stawiałem na niego, ale ten cios jakoś nie wydawał się na tyle potężny, aby ubić Silvę, a jednak ten padł. Swoją pierwszą walką narobili smaku, a tutaj trochę za mało i za szybko.

  Szkoda Soboty. Pechowo trafił go na korpus i nie wiem czy przypadkiem mu żebra nie poszły.

 28. morla pisze:

  @Yoshi
  ja bym do tego co napisałeś o Rondzie dodał, że jeszcze bardziej niż chęć wygrania z Holm w boksie zawiodło Ronde to, że ona chciała wygrać SZYBKO w boksie. Ona nawet nie boksowała tak jak umie, leciała z gębą do przodu i z zamachniętymi rękoma. Ronda może stójki za dobrej nie ma, choć ludzie jak i ona sama nabrali takiego przekonania myśląc, że mocny cios, który Ronda ma jest równoznaczny z dobrą stójką. Jestem bardzo ciekawy rewanżu, normalnie stawiałbym w nim na Pyze, ale ciekaw jestem jak na nią wpłynie takie mocne KO.

 29. cain pisze:

  No ładnie ładnie sie dzieje ja Junior zawsze mówiłem ze na pierwszym miejscu jest klub JacksonWink mma potem AKA , wiadomka kto tam trenuje u jacksona 😀 wystarczy spojrzec jaki progres zrobił Alistair Overeem i tez cos czuje ze ubije Cigano ,ale to temat na inna gale co do tej gali zaczne od walki Hunt vs Silva mozna sie było tego spodziewac raczej nikt nie liczył na powtórke z ich pierwszego pojedynku , jj vs Valerie Letourneau w stójce ją rozbroiła ale jesli dostanie dobrą zawodniczke ze stylem parterowym bedzie miała ciezko , co do Rondy rzeczywiscie tak poleciec na bokserke troche to dziwnie wyglądało moze nabierze troche pokory i wyciagnie wnioski zapasniczo i w parterze zabiła by hollm ale poszła w jej gre mysle ze chciała udowodnic ze z nią wygra w jej płaszczyznie i to ja zgubiło . pozdro Junior 😛

 30. @ Sabu
  Ja nie twierdze że Aśka przegra z Gadelha 🙂 daje gdzieś 50 / 50 wszystko zależy od tego jak się walka ułoży oraz jak dobrze taktycznie się przygotują obie zawodniczki . Gadelha jeśli od pierwszej rundy będzie agresywnie obalać , klinczować JJ , lepiej kontrolować ją w parterze oraz starać się wymęczyć to może to być bardzo ciężka walka dla JJ . Jedyne co mnie pociesza to to że Gadelha jest niższa od Valerie i JJ nie będzie miała takich problemów ze zdominowaniem jej w stójce.

 31. Za 3 lata Holly będzie miała najlepsza lata za sobą ( coraz wolniejsza ) a Ronda będzie ciągle młodsza niż Holly dzisiaj 🙂 więc historia Holly vs Ronda jeszcze się nie skończyła :))

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

Dzisiaj polecamy


Najbliższa gala

UFC Fight Night: Poirier vs Hooker

Data: 27.06.2020 – UFC APEX, Las Vegas, Nevada – USA

W OCZEKIWANIU NA… „UFC FIGHT ISLAND”

UFC Fight Island

Data: ???

Zobacz więcej gal »

Współpraca

Patronat medialny

Fight24 na FB i TwitterZaprzyjaźnione kluby

fight24 mma

Polecane serwisy

Kontakt

Znajdź nas na

Informacje

Popularne tagi

Alistair Overeem Anderson Silva Bellator BJJ BJ Penn boks Brock Lesnar Cain Velasquez Dana White Dan Henderson DREAM Fedor Emelianenko fight24.pl Frank Mir Gegard Mousasi Georges St. Pierre Grappling GSP Jan Błachowicz Jon Jones Josh Barnett Junior Dos Santos K-1 kickboxing KSW Lyoto Machida Mamed Khalidov Mariusz Pudzianowski mma MMA INFO MMA News Muay Thai Nick Diaz Randy Couture Rashad Evans Shane Carwin Tito Ortiz Tomasz Drwal TUF UFC

© 2020 FIGHT24.PL – MMA i K-1, UFC.