Oficjalnie Jan Błachowicz vs Israel Adesanya o pas wagi półciężkiej na UFC 259 w marcu!

Jest oficjalne potwierdzenie arcyciekawego pojedynku w którym mistrz wagi średniej Israel Adesanya stanie do pojedynku z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem na gali UFC 259.

Odkąd Jan Błachowicz został mistrzem wagi półciężkiej, prezydent UFC, Dana White powiedział, że chce zorganizować pojedynek mistrzowski Błachowicz vs. Adesanya. Tak się właśnie stało, gdyż szef UFC ujawnił Brettowi Okamoto z ESPN, że walka odbędzie się 6 marca na gali UFC 259.

Nie powinno dziwić, że ta walka została zestawiona. Mówi się o niej od miesięcy i jest to walka, którą Błachowicz był zainteresowany, chociażby z tego względu, że chciał być pierwszą osobą, która pokona Adesanyę.

„Adesanya mówi, że chce przejść do 205 funtów. Jestem gotowy na wszystkich” – powiedział Błachowicz w Just Scrap Radio w BJPENN.com. „Będę silniejszy, większy, sprytniejszy w walce. Jeśli UFC będzie chciało zorganizować tę walkę, jestem gotowy. Byłoby miło walczyć i pokonać Adesanyę i pokazać mu legendarną polską siłę w dywizji 205 funtów.”

Jan Błachowicz (27-8 MMA, 10-5 UFC) jest obecnie na fali czterech zwycięstw i wygrał osiem z ostatnich dziewięciu walk. W ostatnich pojedynkach odniósł zwycięstwa nad Coreyem Andersonem, Luke Rockholdem, Ronaldo Souzą, Jaredem Cannonier, a ostatnio z Dominickiem Reyesem w pojedynku o wolny pas. Nie ma jednak wątpliwości, że jeśli pokona Adesanayę, dopisze do swojego rekordu wspaniałe zwycięstwo.

Z kolei Israel Adesanya (20-0 MMA, 9-0 UFC) jest wciąż niepokonany i ma za sobą zwycięstwo przez TKO nad Paulo Costą w drugiej obronie tytułu. W tym roku stoczył dwie walki wygrywając wcześniej w marcu z Yoelem Romero przez decyzję. Podczas swojej dotychczasowej kariery w UFC odniósł zwycięstwa nad Robertem Whittakerem, Kelvinem Gastelumem, Andersonem Silvą, Marvinem Vettorim i Derekiem Brunsonem.

Gala UFC 259 nie ma obecnie ogłoszonej lokalizacji, ale będzie to zapewne Fight Island albo Las Vegas.

One thought on “Oficjalnie Jan Błachowicz vs Israel Adesanya o pas wagi półciężkiej na UFC 259 w marcu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *