Nie będzie zmiany wyniku walki Drew Dobera z Leandro Silvą

mmafighting.com
mmafighting.com

Jest to ostateczna decyzja komisji sportowej.

Sobotnia walka Leandro Silvy (18-2-1, 2-1 w UFC) z Drew Doberem (15-7, 1-3 w UFC) zakończyła się skandalem. Sędzia pojedynku, Eduardo Herdy w II rundzie przerwał walkę z … bliżej nieznanego powodu w chwili gdy Amerykanin wyciągał głowę spod ręki przeciwnika.

W tej sprawie właśnie wypowiedział się członek brazylijskiej komisji sportowej, Cristiano Sampaio.

Nie możemy zmienić wyniku walki. Są trzy przypadki w których może być zmieniony wynik walki: kiedy karty sędziów punktowych wskazują na inny wynik; kiedy jest zmowa między sędziami i kiedy zła interpretacja sędziego generuje inny wynik od tego, który został ogłoszony.

To był błąd. Błąd jest wtedy gdy gdy następuje zła interpretacja zasad. Musimy obejrzeć walkę z pozycji sędziego, jakie sygnały ciałem dał mu zawodnik wskazujące na to czy zemdlał czy nie. Niektóre czynniki muszą zostać przeanalizowane. Ale to był błąd nie mający nic wspólnego z interpretacją zasad. Dziś przez standard protokołu komisji sportowej nie ma sposobu na zmianę wyniku. Ale możemy usiąść i dyskutować.

Leandro Buscape prawdopodobnie utrzyma wygraną.

Jednoznacznie zachował się Dana White, który bonusem za wygraną wynagrodził Dobera a wcześniej napisał, że Eduardo Herdy nie powinien już więcej sędziować.

Warto też dodać, że Herdy popełnił jeszcze jeden duży błąd podczas sobotniej gali, w drugiej walce ( Christos Giagos vs. Jorge de Oliveira ) sędzia nie zauważył ewidentnego klepania w wykonaniu Brazylijczyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *