Michael Johnson wyzywa na walkę Rafaela dos Anjosa

Esther Lin, MMA Fighting
Esther Lin, MMA Fighting

Dywizja lekka UFC jest jedną z najciekawszych kategorii tej organizacji w której zawsze dużo się dzieje tak samo jak w tym przypadku.

Pierwsza piątka rankingu reprezentowana jest przez znakomitych zawodników, którzy liczą się w grze o pas wagi lekkiej będący od niedawna w posiadaniu Conora McGregora.

Mistrz – Conor McGregor
#1 Khabib Nurmagomedov
#2 Tony Ferguson
#3 Eddie Alvarez
#4 Rafael dos Anjos
#5 Nate Diaz

Będący na #7 miejscu Michael Johnson, który na gali UFC 205 przegrał w trzeciej rundzie przez poddanie z Khabibem Nurmagomedovem ma plan na nowy pojedynek. Johnson chce jak najszybciej wrócić do Oktagonu, a za swojego przyszłego rywala obrał byłego mistrza Rafaela dos Anjosa o czym opowiedział serwisowi FloCombat.

„Rafael dos Anjos jest tym zawodnikiem z którym chcę stoczyć kolejną walkę. Nie wiem, czy on się ze mną zgadza i czy jest to walka jaką chciałby stoczyć, ale to jest to, co ja chcę teraz zrobić. Byłem w Brazylii z moim bratem Kamaru Usmanem na jego walce i uczestniczyłem w konferencji prasowej na której ogłoszono, że UFC wróci do Brazylii w Marcu.

Pomyślałem, „dlaczego nie zawalczyć z RDA w marcu?” Wszedłbym na jego podwórko i zawalczył w jego kraju. Nie miałbym z tym żadnych problemów. Uważam, że byłaby to świetna walka. On jest gościem, który lubi walczyć w stójce i wymieniać ciosy, a ja robię dokładnie to samo.”

Rafael dos Anjos ma aktualnie gorszy okres, ponieważ przegrał dwie walki tracąc w pierwszej z nich tytuł mistrza w walce z Eddie Alvarezem, a w ostatniej walce przegrał z Tonym Fergusonem.

Michael Johnson twierdzi, że ten pojedynek to idealne zestawienie dla nich obydwu i jest zaangażowany w niego nawet jeśli odbędzie się w Brazylii.

„Obaj jesteśmy po przegranych walkach z gośćmi z którymi znów chcielibyśmy się zmierzyć. Uważam, że to idealny czas na tę walkę. Mówiłem to już wcześniej, że musiałaby się stać rzecz niezwykła bym mógł znów zmierzyć się z Khabibem i myślę, że to samo dzieje się z RDA.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *