Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: Olek Stawirej wygrał z Mistrzem Świata

WAKO Senior European Championships Loutraki

Aleksander Stawirej (+91kg) wygrał z Mistrzem Świata Rosjaninem Andreiem Batiaevem i awansował do finału Mistrzostw Europy w Kickboxingu w Loutraki (Grecja) – poinformował trener kadry narodowej full contact Radosław Laskowski.
– Olek Stawirej zawalczył bardzo dojrzale. Nie dał się wciągnąć w bezpośrednią wymianę z kolosem z Rosji (208 cm, 128 kg). Wygrał bardzo zdecydowanie na punkty, wyprzedzajac przeciwniczka bądź kontrując w tempo – cieszył się Radosław Laskowski.

Oprócz Aleksandra Stawireja (+91kg, KS Ziętek Team Kalisz), o złote medal ME w tej samej formule powalczą Karolina Dziedzic (-70kg UKS Diament Pstrągowa) i Mateusz Kubiszyn (-86kg, Kickboxing Game Over Lubaczów).

– Karolina Dziedzic wygrała z Francuzką Cathy Le Mee, a Mateusz Kubiszyn pokonał Turka Serdara Yigit Eroglu. Mateusz zafundował nam prawdziwy horror. Jeszcze 20 sekund przed końcem przegrywał 1 małym puntem. Jednak wyprowadził taką kanonadę ciosów, że Turek nadawał się do liczenia – mówił główny trener FC.

– Wiedziałem, że Turek będzie mocny, jak cała ich reprezentacja. I faktycznie przeciwnik postawił mocny opór. Od początku walki szliśmy punkt za punkt. Prowadzenie się zmieniało. Trochę jestem zły na to, że miałem momenty przestoju. Wychodząc do 3. rundy był remis, w połowie przegrywałem, ale końcówka należała do mnie. Byłem pewny, że wygram – powiedział Mateusz Kubiszyn.

– Całą walkę miałam pod kontrolą. Każda moja kombinacja bokserska dochodziła do celu. Generalnie wygrał boks – twierdzi Karolina Dziedzic.

Brązowe medale ME full contact zdobyli – Karolina Mośko (-48kg, KSK Sporty Walki Poznań), Dorota Godzina (-55kg, KS X Fight Piaseczno), Kamil Dajwłowski (-71kg, Piotrkowska Szkoła Sztuk Wali Tom-Center Piotrków) i Paweł Strykowski (-91kg, KSK Sporty Walki Poznań).

Dorota Godzina przegrała z Norweżką Kristin Vollstad. – Moim zdaniem werdykt niesprawiedliwy, uważam, że druga połowa walki była moja. Jasne walka była wyrównana, ale szczerze uważam, że wskazanie powinno pójść na moją korzyść – mówiła utytułowana Dorota Godzina.

– W tym roku zdobyłam srebrne medale na Pucharach Świata w Budapeszcie i Rimini. Z moim kolegą klubowym Kubą Pokusą przepracowaliśmy bardzo mocno 3 miesiące – dodała Karolina Mośko.

W kick light zobaczymy aż 5 Polaków w piątkowo-sobotnich walkach finałowych. – W czwartek pojedynki półfinałowe wygrali Patryk Kuryłek (-57kg, MKS Wicher Kobyłka), Mateusz Niżejewski (-63kg, Pomorze Świnoujście), Piotr Wypchał (-94kg, KAT Kraków) i Paulina Jarzmik (-60kg, KS X Fight Piaseczno) – powiedział I trener reprezentacji Tomasz Biernacki. W finale z losowania jest Katarzyna Kwiecień (-70kg, NKSW Bastion Nowy Dwór Maz.).

– Dziś w półfinale wygrałem z Ukraińcem Arturem Rudenko 3-0. Czułem się w tej potyczce bardziej rozluźniony niż we wczorajszym ćwierćfinale. Zapewne najtrudniejsze będzie finał z Rolandem Veresem, Mistrzem Świata w Pointfightingu i Light Contact – mówił Patryk Kuryłek.

W gronie przegranych w 1/2 finału był m.in. Wicemistrz Świata z 2015 roku Wojciech Wiśniewski (-79kg, Zamek Expom Kurzętnik). – Przegrałem z Bułgarem Emanuilem Dimitrovem, tym samym, któremu nie sprostałem rok temu w finale MŚ. W tamtym roku go nie znałem, a teraz próbowałem zawalczyć trochę inaczej, ale i tak się nie udało, był lepszy – ocenił Wojciech Wiśniewski.

Brązowe krążki zdobyli też Karolina Kubiak (-50kg, Łaski Klub Sztuk Walki Proyama) i Michał Bławdziewicz (+94kg, Palestra Warszawa).

W pointfightingu w półfinale była tylko Paulina Jarzmik, ale niestety doznała porażki. A więc jej dzisiejszy bilans to awans do finału KL i brąz PF. – Jutro walczę w finale z Węgierką Petrą Gremen – poinformowała.

Wyniki walk półfinałowych Polaków – 24 listopada

Full Contact
-48kg Karolina Mośko – Juliia Goroderskaja (Rosja) por. Mośko
-55kg Dorota Godzina – Kristin Vollstad (Norwegia) por. Godzina
-70kg Karolina Dziedzic – Cathy Le Mee (Francja) wygr. Dziedzic

-71kg Kamil Dajwłowski – Jurii Konikov (Rosja) por. Dajwłowski
-86kg Mateusz Kubiszyn – Serdar Yigit Eroglu (Turcja) wygr. Kubiszyn
-89kg Paweł Strykowski – Islam Mutaliev (Rosja) por. Strykowski
+91kg Aleksander Stawirej – Andrei Batiaev (Rosja) wygr. Stawirej

Pointfighting
-60kg Pauliny Jarzmik – Luisa Gullotti (Włochy) por. Jarzmik
Kick Light
-50kg Karolina Kubiak – Alexandra Niznikova (Słowacja) por. Kubiak
-60kg Paulina Jarzmik – Goknur Yasin Dundar (Turcja) wygr. Jarzmik

-57kg Patryk Kuryłek – Artur Rudenko (Ukraina) wygr. Kuryłek
-63kg Mateusz Niżejewski – Marco Filippi (Włochy) wygr. Niżejewski
-79kg Wojciech Wiśniewski – Emanuil Dimitrov (Bułgaria) por. Wiśniewski
-94kg Piotr Wypchał – Oleksandr Zhelepa (Ukraina) wygr. Wypchał
+94kg Michał Bławdziewicz – Blaż Potocnik (Słowenia) por. Bławdziewicz

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *