Menadżer Cody’ego Garbrandta o możliwej walce z Jose Aldo w wadze koguciej

Cody Garbrandt Instagram

Ali Abdelaziz ma nadzieję, że jego podopieczny Cody Garbrandt przeskoczy kolejkę w walce o pas wagi muszej UFC, ale jeśli to się nie uda, walka z legendą MMA Jose Aldo będzie dobrą alternatywą.

Były mistrz wagi koguciej, Cody Garbrandt (12-3), miał stanąć do walki z Deivesonem Figueiredo o tytuł mistrza wagi muszej na gali UFC 255 w listopadzie. Niestety, z powodu kontuzji bicepsa, został zmuszony do wycofania się z pojedynku.

Ponieważ Figueiredo, który po wojnie naUFC 256 ma natychmiastowy rewanż z Brandonem Moreno, Cody Garbrandt potrzebuje walki, aby utrzymać swoją aktywność. W związku z tym menadżer Cody’ego, Ali Abdelaziz uważa, że czas na walkę „No Love” z Jose Aldo jest idealny.

„Interesuje mnie walka Cody Garbrandt vs Jose Aldo w wadze 135 funtów”, powiedział Abdelaziz w rozmowie z MMAJunkie. „Jeśli mistrz wagi muszej jest dostępny, to na 100 procent Cody jest pretendentem numer jeden. Tak mówi Dana White. Jeśli nie jest dostępny, wszyscy są już zestawieni do innych walk lub mają za sobą porażki. Myślę, że Cody potrzebuje walki, żeby go podbić do góry, a Jose Aldo to walka, która idealnie się do tego nadaje. Myślę, że byłaby to walka na pięć rund, główny pojedynek wieczoru. Dlaczego nie?”

Były mistrz wagi piórkowej Jose Aldo (29-7), odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wadze koguciej na gali UFC Vegas 17, pokonując przez jednogłośną decyzję nad Marlonem Verą. Zwycięstwo to przełamało serię trzech porażek Brazylijczyka, ponieważ Aldo przegrał z Alexandrem Volkanovskim, Marlonem Moraesem i Petrem Yanem.

Tymczasem Cody Garbrant stoczył ostatni pojedynek podczas czerwcowej gali UFC 250, gdzie odniósł rewelacyjne zwycięstwo przez nokaut w walce z Raphaelem Assuncao. Zwycięstwo to zakończyło serię trzech porażek z TJ’em Dillashawem (dwukrotnie) i Pedro Munhozem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *