Mark Hunt vs. Curtis Blaydes dodane do rozpiski UFC 221 w Perth

Poznaliśmy pierwsze starcie w wadzie ciężkiej, które zobaczymy podczas tej australijskiej gali.

Pierwszym pojedynkiem w wadze ciężkiej podczas gali UFC 221 w Perth, będzie starcie pomiędzy Markiem Huntem (13-11-1, 1NC) oraz Curtisem Blaydsem (9-1). Gala w Australii odbędzie się 11 lutego 2018 roku. W walce wieczoru zobaczymy walkę o pas kategorii średniej, pomiędzy Robertem Whittakerem (19-4) oraz Lukiem Rockholdem (16-3).

Mark Hunt miał zmierzyć się z Marcinem Tyburą podczas gali w Sydney, ale ostatecznie został usunięty z rozpiski. Powodem takiej decyzji, była obawa o potencjalne problemu zdrowotne zawodnika z Nowej Zelandii. Hunt przeszedł ostatnio w USA kompleksowe badania mózgu, które nie wykazały nic niepokojącego, w związku z tym, może powrócić do kontynuowania swojej kariery. Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu tego roku, pokonując przez TKO w 4 rundzie Derricka Lewisa. Walka została wybrana na pojedynek wieczoru.

Curtis Blaydes powraca do Oktagonu po zwycięstwie z Oleksiyem Oliynykiem, wygranym przez TKO (przerwanie lekarza) w 2 rundzie. Zawodnik z Chicago wygrał 4 pojedynki z rzędu, pokonując m.in. Daniela Omielańczuka. Ostatnim zawodnikiem, który zdołał go pokonać, był Francis Ngannou, który niedługo zmierzy się w walce mistrzowskiej. Bilans Blaydesa w organizacji UFC, to 4 zwycięstwa oraz 1 porażka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *