Karta walk UFC 221 w Perth, może mieć dwa pojedynki mistrzowskie

Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Pierwsza gala UFC w Zachodniej Australii, może mieć dwie walki o mistrzowski pas.

Georges St. Pierre (26-2), który ostatnio zdobył tytuł mistrzowski w wadze średniej UFC, z powodów zdrowotnych zwakował swój pas. W związku z tym, tymczasowy mistrz Robert Whittaker (19-4) został oficjalnym mistrzem kategorii średniej. W pierwszej obronie mistrzowskiego pasa zmierzy się z Lukiem Rockholdem (16-3) podczas gali UFC 221, która odbędzie 10 lutego w Perth.

Gala w Perth, będzie pierwszym wydarzeniem organizowanym przez UFC, które odbędzie się Zachodniej Australii. Ponadto, gala odbędzie się również w systemie PPV. Gala odbędzie się o godzinie 7:00 czasu lokalnego, aby dostosować oglądalność do widzów zamieszkujących Amerykę Północną.

Nie jest to może najwygodniejsza konfiguracja dla organizacji, ale właściciele traktują ją, jak każdą inną galę, która transmitowana jest przez system PPV. Z tego względu pojawia się również pytanie o drugą walkę mistrzowską na karcie walk.

Tak, bardzo możliwe, że zobaczymy drugą walkę o pas.

-powiedział Wiceprezes UFC, Kevin Chang.

Nic oficjalnie nie zostało jeszcze potwierdzone w sprawie drugiej walki mistrzowskiej, ale ta sprawa będzie analizowana.

W obecnych czasach, wprowadzenie drugiej walki o pas podczas gali PPV, jest o wiele łatwiejsze niż wcześniej. W ostatnich latach zostały wprowadzone kategorie kobiece, w związku z czym organizacja UFC posiada dzisiaj 12 mistrzów, oraz 1 mistrza tymczasowego.

Ostatni tytuł mistrzowski w nowej kategorii wywalczyła niedawno Nicco Montano, która została inauguracyjną mistrzynią w kategorii muszej.

Obecnie, tylko Robert Whittaker jest mistrzem pochodzącym z Australii. Dziewięciu to Amerykanie (Stipe Miocic, Daniel Cormier, Tyron Woodley, Tony Ferguson, Max Holloway, T.J. Dillashaw, Demetrious Johnson, Rose Namajunas, Nicco Montano), dwóch to Brazylijczycy (Cris Cyborg, Amanda Nunes), oraz jeden Irlandczyk (Conor McGregor).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.