Marcin Najman przed MMA Attack 2

 

Sędziowie nie będą potrzebni!

 

„Wygram przez nokaut, albo Burneika sam się podda! Stanie się tak najpóźniej w trzeciej lub czwartej minucie walki. Sędziowie punktowi nie będą nam potrzebni!” – Mówi na trzy dni przed walką Marcin Najman. – „Wiem, że większość publiczności może być przeciwko mnie. Nie raz już tak bywało. W piątek, 27 kwietnia to nie będzie miało dla mnie znaczenia. Nie walczę z publicznością, wychodzę do oktagonu, żeby wykonać swoją pracę. Doping nie jest mi potrzebny. Wejdę i zrobię swoje, w trzy minuty!”. – Dodaje „El Testosteron”.

Wszyscy zaangażowani w przygotowania Marcina do walki z „Hardcorowym Koksu” potwierdzają, że jeszcze nigdy nie był tak dobrze przygotowany fizycznie i psychicznie, tak bardzo zmotywowany do zwycięstwa. „Silna grupa” trenerów, sparingpartnerów będzie wspierać Najmana przed walką i niewykluczone, że w Spodku zobaczymy klasyczny „Pociąg Gracie”, czyli korowód wprowadzający zawodnika do oktagonu.

Najsłynniejszy polski trener MMA – Mirosław Okniński, który kieruje przygotowaniami Najmana do walki, widzi tylko dwie możliwości rozstrzygnięcia: – „Daję osiemdziesiąt procent, na to że Marcin trafi w szczękę Roberta i znokautuje go w trzeciej minucie walki. Dwadzieścia procent na to, że Burneika zemdleje z wysiłku, sam się przewróci i nawet nie będzie trzeba z nim walczyć!” – Tak ocenia walkę człowiek, który przez ostatnie dwa miesiące zrobił wiele dla „ustawienia” wywodzącego się z boksu zawodnika do walki na zasadach MMA. Jeśli jednak, choć Okniński nie bierze pod uwagę takiego wariantu, jego podopieczny przegra: – „Powinien na zawsze dać sobie spokój ze sportami walki.” Podsumowuje trener.

W przygotowaniach do walki, w zespole Najmana znalazł się słynny polski zawodowy kulturysta, trzykrotny mistrz świata i uczestnik wielu prestiżowych zawodów – Robert Piotrkowicz. Zadaniem Roberta, który zanim zajął się kulturystyką uprawiał sporty walki, było pokazanie Marcinowi, – jakie mogą być słabe strony zawodnika o tak wielkiej masie mięśniowej, jak Robert Burneika. – „Skoro Marcin i Okniński poprosili mnie o taką konsultację, nie mogłem odmówić. Chciałem, żeby Marcin zobaczył, jak bardzo sygnalizowane będą wszelkie działania Burneiki w walce. Litwin może być szybki i silny, ale tylko w pierwszych sekundach walki. Potem, jak wszyscy wiemy, szczęka nie jest umięśniona i zawsze będzie słabym punktem, bez względu na tak zwany „gorset mięśniowy”, który chroni resztę organizmu. Marcin musi przeczekać, aż Burneika osłabnie i celnie trafić. Nie może też obawiać się wizualnej przewagi potężnie umięśnionego rywala. Temu celowi służyły nasze treningi w Warszawie.” – Powiedział Robert Piotrkowicz. Dodał też, że bardzo ważne przy tak nagłośnionym pojedynku jest psychiczne wsparcie dla zawodnika. – „Będę z Najmanem w Spodku, żeby czuł się jak najbardziej komfortowo! Jestem w jego obozie, mimo że walczy z kulturystą!”

Przeciwnik Marcina Najmana przygotowywał się bardzo starannie. Znalazł nawet odpowiedni utwór na swoje wejście do oktagonu. Wykonuje go niemiecki – to nie jest przypadek – zespół LaserKraft 3D, a tytuł brzmi „Nein Mann”, co może też być odebrane jako „Naj Man”. Burneika nawiązuje w ten sposób do aluzji na temat wojennej historii swoich przodków, którą niedawno zrobił Marcin Najman.

Zaczepka na zaczepkę, prowokacja na prowokację! Polak na razie trzyma w tajemnicy, jakiego rodzaju wejście przygotował sobie na 27 kwietnia. W Spodku czekają nas, zatem emocje wykraczające poza sportowy wymiar.

Informacja od organizatora

12 thoughts on “Marcin Najman przed MMA Attack 2

  1. Ja niestety przeciwko ponieważ nie potrafi się przyznać do porażki.Szanuję jego za różne akcje charytatywne pod tym względem jest dla mnie osobą godną podziwu ponieważ nie musi tego robić a robi z dobrego serca.Robert DAJESZ!!!

  2. ee najmłan te zawodnik tyje mysli nakreca tv i kasa wpada a on by u nas z klasyka 74 by frowal hahah walki mma pl sqady ekipy uuu bieda panowie ja by nie kaukazy i kilku polakow to ni widze nas…wiekoszc talentow w pl do walk marrnuje sie…a drugi pudzianowki Fedora za 2lata buahahaha co za kolesie nie mohe ;))) slaby poziom oglnie ale nie wszyscy sa kozaki typu Moks pral sie z tymi goralami tam i pokazywal klae to sie cenie ale brak brak dobrych zaowdnikow wciaz nie dobrze albo nastoeny hardkorowy jaaaa….

  3. najman to 0 które nie wie co ma ze sobą zrobić nie potrafi nic po za dostawianiem w mordę od każdego jak by miał trochę godności schował by się i nie pokazywał.Jego byle dzieciak by pokonał co trenuje zapasy z 2 lata …. wiec jak dla mnie nie ma sensu jego gadka bo i tak tylko w gębie jest mocny a już nie raz pokazał ze się nagada i i tak dostanie wpier…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *