Alistair oficjalnie zawieszony

Alistair Overeem stawił się wczoraj (24 kwietnia) przed Komisją Sportową Stanu Nevada (NSAC) aby wytłumaczyć się z wyników testu antydopingowego, któremu poddał się 27 marca, a który wykazał w organizmie zawodnika niedozwolone stężenie testosteronu.

Linia obrony Overeema była taka, że zawodnik twierdził, że nie był świadomy zawartości zastrzyków, które przyjmował w celach szybszego wyleczenia kontuzjowanego żebra. No i nie wiedział, że w mieszance znajduje się testosteron.

Ciekawostką jest fakt, że jego doktor prowadzący został ukarany w 2004 za handel środkami dostępnymi na receptę w internecie.

Koniec końców, Komisja nie uwierzyła w zapewnienia „The Reem”, że chciał wygrać walkę w sposób jedynie sportowy oraz uznała, że ignoracja względem środków, jakie wprowadzał do organizmu, również go nie usprawiedliwia.

Zatem, Overeem nie może starać się o licencję zawodniczą w stanie Nevada przez najbliższe 9 miesięcy, począwszy od 27 marca (czyli dnia testu). Oczekuje się też od niego, że będzie respektował ten zakaz w pozostałych stanach.

(mmamania.com)

17 thoughts on “Alistair oficjalnie zawieszony

  1. Alistair to koksiarz,widać po gębie,gdyby stosował specjalną dietę,nie miał by takiej świńskiej gęby.JDS by go skończył,może nie w 1,ale w 2 lub 3 rundzie.Dałby mu się powystrzelać w rundzie 1,a w 2 lub 3 Reem poszedłby po KO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *