K-1 KOK World GP 2010 Warsaw na żywo w Orange Sport!

King of Kings: World GP Warszawa 2010 na żywo w Orange sport!

Gwiazdy polskiego i światowego K-1 oraz show, na jakie czekają wszyscy fani sportów walki. 25 listopada Torwar stanie się areną walki znakomitych wojowników. To właśnie w Warszawie podczas gali K-1 World GP 2010, organizowanej pod patronatem japońskiej organizacji FEG odbędzie się pierwszy turniej King of Kings. Weźmie w nim udział 8 czołowych zawodników K-1 w kategorii do 70 kg., z Azji i Europy. Polskę reprezentować będą m.in. Łukasz Szulc i Piotr Kobylański. Galę na żywo będzie można obejrzeć w Orange sport oraz na www.orange.pl

Warszawski turniej to eliminacja, która wyłoni kandydatów do wielkiego finału zaplanowanego na początek 2011 r. w Moskwie. To właśnie tam poznamy zwycięzcę, który nie tylko otrzyma szansę walki o pas prestiżowej organizacji Kings Of The Rings, ale przede wszystkim znajdzie się w finałowej 16 legendarnego turnieju K-1 Max rozgrywanego w Japonii. Stawka będzie więc bardzo wysoka, a konkurencja niezwykle mocna. W finałowym turnieju w Moskwie wystąpią mistrzowie z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Krajów Bałtyckich, Niemiec, Francji i Holandii.

King of Kings to nowy projekt, którego celem jest promowanie zawodników K-1.

– To międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym uczestniczą przede wszystkim zawodnicy w kategoriach do 70 i 83 kg, a także w kategorii ciężkiej – opowiada Donatas Simanaitis, współorganizator warszawskich zawodów. – Turnieje te dają możliwość rywalizacji najlepszym z najlepszych ze wszystkich kontynentów, a szczególnie popularne są Azji i w Europie Wschodniej.

Warszawska gala K-1 World GP 2010 to również zapowiadające się niezwykle emocjonująco dodatkowe ekstra walki, czyli tzw. superfight. W kategorii do 60 kg wystąpi najlepszy polski zawodnik wagi lekkiej Mariusz Cieśliński, który w 2008 r., właśnie w tym turnieju, w efektowny sposób pokonał Japończyka Yamashiro Hiroyuki. W tegorocznej edycji rywalem Polaka, będzie inny Japończyk, Keisuke Fujiwara. Fani Mariusza liczą na jego kolejne widowiskowe zwycięstwo, zwłaszcza, że 38-letni Polak należy do bardzo utytułowanych i szanowanych zawodników. Na swoim koncie ma już ponad 290 pojedynków w boksie, kickboxingu i Muay Thai. Jest mistrzem świata zawodowców w tej ostatniej odmianie sztuk walki, a także zawodowym mistrzem świata w boksie tajskim. Walki w jego wydaniu to gwarancja wspaniałego widowiska sportowego na najwyższym poziomie z dużą dawką adrenaliny.

Największe emocje czekają jednak fanów Michała Głogowskiego, który wystąpi w walce wieczoru. Ten 25-letni kick-boxer jest pierwszym w historii Polakiem, który dostał się do finałowej 8-ki najbardziej prestiżowego turnieju K-1 World Max rozgrywanego w Tokio. Po bardzo dobrej i wyrównanej walce, Polak uległ na punkty faworytowi turnieju – japońskiej gwieździe K-1 Max – Yoshihiro Sato. Walka wzbudziła ogromne emocje, a Michał zyskał uznanie i szacunek nie tylko publiczności ale również sędziów. Organizatorzy warszawskiej edycji K-1 World GP 2010, złożyli Japończykowi propozycję zorganizowania rewanżu w Polsce, ale obóz Sato nie podjął rozmów. Podczas warszawskiej gali Michał zmierzy się więc z Niemcem, Denisem Schneidmillerem, nazywanym przez fanów „PANCERNIKIEM KIESZONKOWYM”. – To utytułowany zawodnik, obaj walczyliśmy z Sato i wiem, że to będzie dobry pojedynek. To twardy przeciwnik, w Niemczech mówi się, że ma charakter pitbulla, myślę, że ta walka spodoba się kibicom – dodaje Michał. Ciekawostką jest, że Denis mimo iż jest Niemcem urodził się w niewielkiej osadzie na Syberii. Jako mały chłopiec trenował Muay Thai.

W Warszawie czeka go twarda przeprawa z Michałem Głogowskim. Szykuje się więc prawdziwa wojna w ringu która ma szansę zyskać miano walki roku w Polsce.

King of Kings: World GP Warszawa 2010 na żywo w Orange sport w czwartek 25 listopada, godz. 19:30

4 thoughts on “K-1 KOK World GP 2010 Warsaw na żywo w Orange Sport!

  1. No! Zapowiada się emocjonująca końcówka tygodnia. 25 listopada Torwar, to trzeba będzie zobaczyć na żywo!!! Za to 26 listopada organizują festiwal filmów walki w kinie Praha, też się wybieram. To już nie K-1, ale interesuje mnie historia Pawła Ciastka – karateka z jedną ręką, odnoszący niesamowite sukcesy. Ma być dokument o nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *