Dominick Cruz omawia w jaki sposób pokona Cody’ego Garbrandta

mmajunkie.com
mmajunkie.com

Król dywizji koguciej Dominick Cruz będący jednym z najlepszych zawodników w historii UFC będzie miał po raz kolejny okazję udowodnić, że tytuł mistrza całkowicie mu się należy.

Na początku roku Cruz powrócił do Octagonu po kilku latach zmagania się z kontuzjami i ponownie zdobył tytuł mistrza, którego de facto nigdy nie stracił w walce. Po pokonaniu T.J’a Dillashawa i skutecznej obronie tytułu z Urijah Faberem, który jako jedyny pokonał Dominicka Cruza, „The Dominator” ponownie stanie do obrony tytułu w walce z Codym Garbrandtem.

Garbrandt jest podopiecznym Urijah Fabera z klubu Team Alpha Male, a relacje między nimi dwoma, a Cruzem są wszystkim dobrze znane. Pojedynek Cruz vs Garbrandt odbędzie się 30 grudnia na gali UFC 207, a przed walką Cruz postanowił opowiedzieć TMZ Sports o tym jak zamierza uporać się z rywalem. Dominick odpowiedział też Garbrandtowi na krytykę jego stylu walki.

„To jego spojrzenie na tę sprawę i jeśli go posłuchacie, to dojdziecie do wniosku, że nie jest najinteligentniejszym gościem na świecie. Są dwie drogi do wyboru. Jedną jest przyjmowanie obrażeń, podejmowanie szansy, schodzenie do środka i przyjmowanie ciosów oraz ich zadawanie, a z drugiej strony jestem ja. Ja mam zamiar otrzymać jak najmniejszą ilość obrażeń i będę mógł to zrobić dzięki wykorzystaniu mózgu przez co będę obijał cię runda po rundzie, rozbijał cię po kawałku samemu odbierając minimalne obrażenia. Mam zamiar wykorzystać ten mix na tobie, pozwalając ci zastanawiać się nad tym, że pod koniec twoim życzeniem będzie abym zakończył twój nędzny występ. Po prostu będę cię bił tak, że będziesz wyglądał głupio. Krok po kroku, minuta po minucie, runda po rundzie aż do momentu w którym będziesz błagał mnie, by cię skończyć.”

O trudnym stylu walki jaki prezentuje Cruz przekonało się już wielu zawodników, ponieważ frustrująca jest konfrontacja z rywalem, który porusza się tak szybko na nogach oraz ma znakomity balans głową przez co trudno zadać mu cios.

Cody Garbrandt nie jest jednak owieczką rzuconą lwu na pożarcie i posiada mocne i nokautujące uderzenie. Świadczyć może o tym dziewięć na dziesięć walk wygranych przez KO/TKO.

Na kogo stawiacie w tej walce? Dominick Cruz zachowa tytuł wagi koguciej, czy może Cody Garbrandt sprawi niemałą niespodziankę?

3 thoughts on “Dominick Cruz omawia w jaki sposób pokona Cody’ego Garbrandta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *