Dominick Cruz jest gotowy na zastępstwo Cody’ego Garbrandta lub T.J’a Dillashaw na UFC 217

Esther Lin, MMA Fighting

Po tym jak kontuzja pleców Cody’ego Garbrandta uniemożliwiła mu obronę tytułu w walce z T.J’em Dillashaw na UFC 213, Dominick Cruz przygotowuje się na nieoczekiwane zastępstwo na UFC 217.

Garbrandt pokonał pewnie Cruza w zeszłym roku i zabrał tytuł mistrza wagi koguciej z powrotem do Team Alpha Male. Jeszcze przed ich walką na UFC 207 Cody  wziął udział w wojnie na słowa z Dominickiem, która wcale się nie zakończyła i między tymi dwoma zawodnikami wciąż jest spore napięcie.

Jeśli jednak mistrz będzie miał problemy z występem w Madison Square Garden w listopadzie, Cruz chętnie wejdzie w zastępstwo. To samo dotyczy zawodnika, którego Cruz pokonał odzyskując tytuł w 2015 roku, T.J’a Dillashaw.

„Zawsze trenuje, trenowałem przez cały ten czas” – powiedział Cruz w ostatnim odcinku UFC Unfiltered. „Dla mnie tytuł jest bardzo ważny. Zasługuję na walkę o pas, był on w moim posiadaniu najdłużej w porównaniu do kogokolwiek w tej dywizji, którą pomogłem zbudować.

Dałem Cody’emu walkę o pas podczas gdy znów mogłem walczyć z T.J’em. Zrobiłem to, aby zbudować kategorię. Przyprowadziłem innego gościa i walczyłem z nim o tytuł, bo chciałem kogoś innego w tej kategorii. Potrzebowaliśmy tego w dywizji. Jeśli któryś z tych facetów dozna kontuzji, chciałbym się tam dostać i spróbować znów zawalczyć o pas, na sto procent.”

Pomimo tych wielkich chęci na kolejną walkę o pas, Cruz ma wątpliwości co do tego, że mistrz lub Dillashaw wypadną z tego pojedynku.

„Nie sądzę, że któryś z tej dwójki miałby wypaść z karty walk, ponieważ jak już powiedziałem w grę wchodzi procent z pay-per-view i wszystkie inne rzeczy. Myślę więc, że pojawią się tam. Mam nadzieję, że tak będzie i że będą mogli zawalczyć, ponieważ uważam, że bez względu na wszystko będzie to dobra walka.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *