Dlaczego nie dojdzie do walki Jones-Silva

Prezes UFC Dana White na konferencji prasowej po UFC 148 gdybał o walce pomiędzy mistrzami wagi średniej i półciężkiej UFC: Andersonem Silva i Jonem Jonesem. A co na to sami zawodnicy?

Jones napisał o Silvie:

„Anderson Silva odwalił kawał dobrej roboty na UFC 148. Na konferencji prasowej powiedział, że nie ma interesu w walce ze mną. Ja czuję do niego to samo. Wielki szacunek.”

W wywiadzie dla ESPN rozwinął wypowiedź:

„To nie tak, że nie chcemy czy boimy się ze sobą walczyć. Prawda jest taka, że obydwaj mamy dużo do stracenia, obydwaj żywimy do siebie szacunek i obydwaj pracujemy na swoją wielkość. Nie chcę umniejszać jego wielkości i nie chcę, żeby on umniejszał moją.

Jesteśmy w dwóch różnych kategoriach wagowych. Obydwaj mamy umowy sponsorskie i sprawy dla nas bardzo ważne. Wielką częścią takiej umowy jest bycie mistrzem, który wygrywa. Walka między nami oznaczałaby, że któryś przestałby być mistrzem.

Szanuję Andersona bardzo i nie chcę być gościem, który go pokona. Ja też nie chcę być pokonany przez niego. W tej walce każdy z nas by przegrał.”

Podsumowując, do walki nie dojdzie, bo:

1. Jones nie postrzega tego jako walkę, w której ktoś coś wygrywa.
2. Silva nie musi udowadniać swojej wielkości.
3. Walka na długo zamroziłaby walki o pasy wagi średniej i półciężkiej (pamiętajmy, że w tym sporcie zdarzają się kontuzje, poza tym zawodnicy mają swoje walki we własnych dywizjach wagowych – a chyba nie chcemy czekać na kolejny pojedynek o pas tak, jak czekaliśmy na Sonnen-Silva, czy Jones-Evans)
4. Żaden z zawodników nie chce tej walki.

4 thoughts on “Dlaczego nie dojdzie do walki Jones-Silva

  1. Ta walka podowinna sie odbyc. Obydwaj sa na szczytach wszystkich rankingow p4p . Anderson jest duzym srednim i nawet walczyl juz 2 razy w lhw . Raz nawet z former championem ktorego osmieszył. A więc ta walka ma duzo większy sens niz walka silvy z st.pierrem poniewaz george poprostu nie jest srednim i nigdy nie byl choc i tak mysle ze mialby naprawde duze szanse wygrac . Naturalna koleją rzeczy jest walka jonesa z silva o szczyt p4p i taka jest prawda

  2. Dodam swój wpis napisany na stronie Rocks – ” Ja szczerze mówiąc dziwie się wszystkim którzy by chcieli tej walki. O ile pamiętam to samo się mówiło o walce Silvy z GSP. Nonsens ! Dlaczego gośc który jest w wadze półciężkiej chciałby zrzucać prawie 10kg albo Silva chciał nabierać 10kg i pracować nad formą przy masie którą nabył a z tego co wiem nawet zaqwodowcowi nie jest z tym łatwo. Silva jest takim gościem że jemu się nie chce i wcale mu się nie dziwie. Są nowi zawodnicy w ich kategoriach wagowych choćby ze Strikeforce i tego się trzymajmy np. taki Hector… Obyśmy się doczekali walki o pas ;]” Tyle

  3. JJ by go poskładał.Ma dłuższy zasięg i jest szybszy i ma ogromną motywację i pewność siebie.Poddał technicznie Machida z czarnym pasem BJJ.Andersona też by mógł albo i nawet go znokautować.Dlatego tej walki nigdy niee bd.Myślę że następny dla Andersona powinien być Chris Weidmann,potem ewentualnie Lombard.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *