Daniel Cormier dementuje informacje o walce z Volkanem Oezdemirem w grudniu. Planuje ją na początku roku

Fot. Esther Lin / mmafighting.com

Wygląda na to, że radość z szybkiego powrotu do rywalizacji Daniela Cormiera i obrony przez niego tytułu mistrza jeszcze w grudniu była przedwczesna.

Mistrz wagi półciężkiej UFC Daniel Cormier zdementował doniesienia serwisu Kimura.se o tym, że miałby bronić tytułu w walce z Volkanem Oezdemirem na gali UFC 219 zaplanowanej na 30 grudnia. Zamiast tego Cormier spodziewa się, że stoczy ten pojedynek na początku 2018 roku o czym powiedział w MMAJunkie Radio.

„Zamierzam walczyć z Volkanem. Spotkałem się z lekarzem, ponieważ zacząłem rozważać ten pojedynek pod koniec grudnia, ale on doradził mi żebym spędził resztę roku nie podejmując walki.

Zawalczę z nim jakoś na początku przyszłego roku.”

Cormier (19-2 MMA, 8-2 UFC) przeprowadził jakiś czas temu w mediach społecznościowych głosowanie na swojego przyszłego rywala i fani wybrali właśnie Volkana Oezdemira (15-1 MMA, 3-0 UFC), który w UFC ma trzy wygrane z czego dwie przez szybkie nokauty.

Sama walka nie została jeszcze zatwierdzona przez UFC, co jest w chwili obecnej bez znaczenia jeżeli Cormier zamierza dać sobie jeszcze trochę czasu na powrót do pełni zdrowia oraz przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *