Cris Cyborg vs. Yana Kunitskaya walką wieczoru gali UFC 222, Frankie Edgar vs. Brian Ortega w co-main evencie!

Esther Lin, MMA Fighting

Poznaliśmy ostateczny kształt, dwóch głównych pojedynków gali UFC 222.

Wszystko wskazuje na to, że gala UFC 222 jednak się odbędzie. Nową walką wieczoru gali UFC 222, która odbędzie się 3 marca w Las Vegas, został pojedynek pomiędzy Cris Cyborg oraz Yaną Kunitskayą. Pojedynek o mistrzostwo kategorii piórkowej kobiet, zastąpi starcie Maxa Hollowaya (19-3) z Frankie Edgarem. Powodem usunięcia starcia o mistrzostwo kategorii piórkowej, była kontuzja Maxa Hollowaya, który nabawił się urazu kostki.

Cris Cyborg (19-1, 1NC) to aktualna mistrzyni UFC w kategorii piórkowej. W organizacji UFC występuje od 2016 roku, wygrywając cztery pojedynki z rzędu. W ostatnim pojedynku, który odbył się podczas gali UFC 219, Brazylijka obroniła swój mistrzowski pas, pokonując przez jednogłośną decyzję, Holly Holm. Przed występami w UFC, była mistrzynią organizacji Strikeforce oraz Invicta FC. Spośród 19 wygranych pojedynków, aż 16 z nich to zwycięstwa przez nokaut.

Yana Kunitskaya (10-3) to była mistrzyni organizacji Incicta FC w kategorii koguciej. W zeszłym miesiącu poinformowała, że przenosi się do kategorii 145 funtów. Walka mistrzowska z Cris Cyborg, będzie dla niej debiutem w organizacji UFC. Jej bilans w ostatnich pięciu pojedynkach, to: dwa zwycięstwa, dwie porażki, oraz jedna walka zakończona jako „no-contest”.

W związku z kontuzją Hollowaya istniało duże prawdopodobieństwo, że gala zostanie usunięta, z racji braku odpowiedniego rywala dla Edgara. Ostatecznie, po wielu negocjacjach, gala się odbędzie. Oprócz nowej walki wieczoru, którą został pojedynek o mistrzostwo kategorii piórkowej kobiet, poznaliśmy również skład co-main eventu. W drugiej najważniejszej walce wieczoru, zobaczymy pojedynek Frankie Edgara z Brianem Ortegą. Będzie to pojedynek niemistrzowski, ale dużo wskazuje na to, że zwycięzca tego pojedynku będzie kolejnym pretendentem do mistrzowskiego pasa kategorii piórkowej, który obecnie należy do Maxa Hollowaya.

Frankie Edgar (22-5-1) to weteran organizacji UFC, który stoczył dla niej aż 22 pojedynki. W ostatnich dwóch pojedynkach wygrywał z Jeremym Stephensem oraz Yairem Rodriguezem. W przeszłości był mistrzem UFC w kategorii lekkiej. Mistrzowski pas stracił na rzecz Bensona Hendersona. Był również dwukrotnym pretendentem do mistrzostwa w kategorii piórkowej, dwukrotnie nie sprostał Jose Aldo, który pokonał go przez jednogłośną decyzję sędziów.

Brain Ortega (13-0, 1NC) posiada niesamowity rekord, trzynastu zwycięstw bez porażki (jeden pojedynek- „no-contest”). W swojej ostatniej walce, która odbyła się podczas gali we Fresno, pokonał Cuba Swansona przez przepiękne duszenie zza pleców, w 2 rundzie pojedynku. Jego bilans w UFC, to pięć zwycięstw oraz jedna walka nierozstrzygnięta.

4 thoughts on “Cris Cyborg vs. Yana Kunitskaya walką wieczoru gali UFC 222, Frankie Edgar vs. Brian Ortega w co-main evencie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *