Dana White kupił trzy samurajskie katany za 69 tys. dolarów

HISTORY Channel

Prezydent UFC Dana White zrobił w swoim domu w Las Vegas pokój w którym zamierza stworzyć kolekcję broni i postanowił wzbogacić ją o japońskie, samurajskie miecze – katany.

White wystąpił w odcinku programu „Pawn Stars”, który miał swoją premierę 6 lutego na kanale History Channel na YouTube. Szef największej organizacji MMA wydał 69 000 dolarów na trzy japońskie, samurajskie katany. Najdroższa katana z XVII wieku odrestaurowana w Japonii kosztowała go 30 000 dolarów po negocjacji. Był to miecz, którego gospodarz programu, Rick Harrison nie chciał sprzedać, ponieważ należał do niego od lat i odesłał go z powrotem do Japonii, by go przerobić. Jak się okazał, ten fakt jeszcze bardziej zmotywował White’a do zakupu.

„Fakt, że nie chciałeś go sprzedać, sprawił, że chcę go jeszcze bardziej.”

Sprzedawcy sklepu World Famous Gold & Silver Pawn Shop w Las Vegas trochę potargowali się z Daną w kwestii tej katany i zaoferowali mu inne miecze za kolejne 30 000 dolarów. Harrison dodał jeszcze do tego kolejny nieco zużyty i mniej bogaty za 9 000, który White również zabrał.

„Uwielbiam całą japońską tradycję samurajów i historię, a to piękny miecz”, powiedział White. „I nie mogłem odmówić, więc wziąłem również ten.

Buduję pokój z bronią w moim domu, a tym, czego tak naprawdę dzisiaj szukam, jest miecz.”

Te 69 000 $ to tak naprawdę niewielki wydatek dla szefa UFC. White zarobił około 360 milionów dolarów ze sprzedaży UFC na rzecz WME-IMG w 2016 roku za kwotę 4 miliadrów dolarów, a jego roczne zarobki opiewają podobno na ośmiocyfrową kwotę.

4 thoughts on “Dana White kupił trzy samurajskie katany za 69 tys. dolarów

  1. Heh jakze odmienne podejscie od tego ktore prezentuje glupi Floyd szastajacy kasa. Gosc, ktory ma ciezkie miliony kupuje cos za 20-30k $ i jeszce sie ostro targuje, bo chce zrobic dobry deal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.