Bellator prawdopodobnie pracuje nad walką Fedora Emelianenko z Tito Ortizem

Emelianenko vs Ortiz

Pojawiły się informacje mówiące o tym, że organizacja Bellator prawdopodobnie pracuje nad walką między Tito Ortizem i Fedorem Emelianenko.

Pierwszą taką informację podano w rosyjskim serwisie społecznościowym VK (odpowiednik Facebooka). Walka ta miałaby się odbyć na gali Bellatora w wadze ciężkiej.

„Według osoby blisko związanej z organizacją, która chce zachować anonimowość — trwają prace nad zorganizowaniem pojedynku między Fedorem Emelianenko i Tito Ortizem.”

Fedor Emelianenko w swojej ostatniej walce na gali EFN 50 zmierzył się z Fabio Maldonado i zdaniem sędziów wygrał przez większościową decyzję. Team Maldonado odwołał się od tego werdyktu do Światowej Agencji MMA (WMMAA), która po ponownym przeanalizowaniu pojedynku uznała, że wynik walki powinien być zmieniony na remis. Z tą zmianą nie zgadza się jednak Rosyjska Unia MMA. Fedor Emelianenko stwierdził, że chce walczyć w kolejnych pojedynkach.

Tito Ortiz z kolei ma za sobą niemal roczną przerwę od startów w organizacji Bellator. W ostatniej walce Ortiz przegrał w pierwszej rundzie przez poddanie z Liamem McGeary.

Nie są to pierwsze doniesienia dotyczące walki między Fedorem Emelianenko a Tito Ortizem. Wcześniej w styczniu również rosyjskie media mówiły, że planowana jest ta walka, ale w organizacji RIZIN FF. Więcej o tym można poczytać tutaj. Być może tym razem Bellatorowi uda się zorganizować tę walkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *