Kategoria | Uderzane

[ART] Kobiety w SW (tłumaczenie by Lady M)

Kobiety masowo zaczynają uprawiać boks tajski i wyróżniają się w nim ze względu na warunki fizyczne! Pomyślcie tylko o przeciętnym wyglądzie ludzi, którzy wymyślili muay thai: są zazwyczaj niscy i drobnej budowy.

Tajowie nie mają problemu z siłą i skutecznością wykonywanych technik, i w tym kobiety są do nich bardzo podobne. Dziewczyna większość swoich mięśni ma ulokowanych w nogach, biodrach i tyłku, a to wszystko, czego potrzeba do skutecznych kopnięć i kolan.Najstraszniejszą bronią muay thai są łokcie, które nie wymagają specjalnej siły czy masy mięśniowej, żeby być skutecznymi, i kobiety nie mają z nimi problemów.

Najmniej straszną bronią muay thai są techniki bokserskie, i są one jedyną sferą muay thai, w której kobiety nie mają szans w rywalizacji z mężczyznami. A więc ogólnie, muay thai wydaje się być bardzo dobrze przystosowane do uprawiania go przez kobiety.

Poza tym, kobiety wydają się unikać sztuk walki, które wymagają bliskości fizycznej z mężczyznami i kulania się z nimi po podłodze w te i we wte.

Kobiety uczęszczają na zajęcia muay thai z przekonaniem, że muay thai pozwoli im na wyrobienie świetnej sylwetki, co zresztą jest prawdą. Popatrzcie tylko na zdjęcia zwykłych zawodniczek muay thai i zobaczycie, że wyglądają one zachwycająco. Zawodowe bokserki wyglądają rewelacyjnie.

Jeśli myślisz, że kobiety-zawodniczki wyglądają męsko, popatrz na ich zdjęcia. Nawet niektóre mistrzynie świata wyglądają jak supermodelki… a to twardzielki. Dla młodej kobiety nie ma nic bardziej wzmagającego poczucie własnej wartości, niż wiedza, jak sobie radzić, dowodząc tego we współzawodnictwie, i wyglądać świetnie robiąc to. Muay thai, ze wszystkich sztuk walki, jest świetnym sportem dla kobiet.

Nawet w Tajlandii kultura się zmienia. Kobiety regularnie walczą w pełnokontaktowym muay thai. Kultura tajska była tak pro-męska przez tak wiele lat, że poziom kobiet ćwiczących muay thai w Tajlandii był dużo niższy niż w innych krajach. Dlatego też bokserki zza granicy przyjeżdżały często do Tajlandii i wygrywały z tamtejszymi zawodniczkami. W ostatniej dekadzie to się zmieniło, ponieważ część Tajów stara się poprawić liczbę i jakość kobiet-bokserek. Zmiany te zachodzą wolno, i kobiety zza granicy nadal mają przewagę nad swoimi rywalkami z Tajlandii.

Treningi muay thai są takie same dla kobiet i dla mężczyzn. Jedyną różnicą w walczeniu w Tajlandii jest to, że kobiety walczą dwuminutowe rundy z dwuminutowymi przerwami, a mężczyźni – trzyminutowe rundy z jednominutową przerwą. Na Zachodzie rundy i przerwy różnią się w zależności od miejsca, zawodów, decyzji trenerów i promotorów.

tłumaczenie własne na podstawie [http://www.prapamuaythai-kiatadisakgym.com/index.php?lay=show&ac=article&Id=538658352&Ntype=1]Prawa autorskie zastrzeżone

suplementy

2 komentarze to “[ART] Kobiety w SW (tłumaczenie by Lady M)”

  1. GunFighter pisze:

    Pięknie, jak modelka wygląda Cris Santos Cyborg 😀 lol

    A art bardziej jest o kobietach w muay thai a nie SW.

  2. Marcin pisze:

    Dobra alternatywa dla kobiet, które chcą uprawiać sporty walki. Ale czy to rozpowszechni się na europe? Na razie kobiety podbijają mma.

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

Dzisiaj polecamy


Najbliższa gala

Babilon MMA 16: Rutkowski vs. Runge

Data: 25.09.2020 – DPD Arena, Legionowo – Polska

Bellator Euro Series 8: Edwards vs. Van Steenis

Data: 26.09.2020 – Allianz Cloud, Mediolan – Włochy

UFC 253: Adesanya vs. Costa

Data: 26.09.2020 – Fight Island, Yas Island, Aby Zabi – ZEA

RIZIN 24: Nasukawa vs Tanaka

Data: 27.09.2020 – Saitama Super Arena, Saitama – Japonia

Zobacz więcej gal »

Współpraca

Patronat medialny

Fight24 na FB i TwitterZaprzyjaźnione kluby

fight24 mma

Polecane serwisy

Kontakt

Znajdź nas na

Informacje

Popularne tagi

Alistair Overeem Anderson Silva Bellator BJJ BJ Penn boks Brock Lesnar Cain Velasquez Dana White Dan Henderson DREAM Fedor Emelianenko fight24.pl Frank Mir Gegard Mousasi Georges St. Pierre Grappling GSP Jan Błachowicz Jon Jones Josh Barnett Junior Dos Santos K-1 kickboxing KSW Lyoto Machida Mamed Khalidov Mariusz Pudzianowski mma MMA INFO MMA News Muay Thai Nick Diaz Randy Couture Rashad Evans Shane Carwin Tito Ortiz Tomasz Drwal TUF UFC

Copyright © 2020 SFD S.A..