[ART] Kobiety w SW (tłumaczenie by Lady M)

Kobiety masowo zaczynają uprawiać boks tajski i wyróżniają się w nim ze względu na warunki fizyczne! Pomyślcie tylko o przeciętnym wyglądzie ludzi, którzy wymyślili muay thai: są zazwyczaj niscy i drobnej budowy.

Tajowie nie mają problemu z siłą i skutecznością wykonywanych technik, i w tym kobiety są do nich bardzo podobne. Dziewczyna większość swoich mięśni ma ulokowanych w nogach, biodrach i tyłku, a to wszystko, czego potrzeba do skutecznych kopnięć i kolan.Najstraszniejszą bronią muay thai są łokcie, które nie wymagają specjalnej siły czy masy mięśniowej, żeby być skutecznymi, i kobiety nie mają z nimi problemów.

Najmniej straszną bronią muay thai są techniki bokserskie, i są one jedyną sferą muay thai, w której kobiety nie mają szans w rywalizacji z mężczyznami. A więc ogólnie, muay thai wydaje się być bardzo dobrze przystosowane do uprawiania go przez kobiety.

Poza tym, kobiety wydają się unikać sztuk walki, które wymagają bliskości fizycznej z mężczyznami i kulania się z nimi po podłodze w te i we wte.

Kobiety uczęszczają na zajęcia muay thai z przekonaniem, że muay thai pozwoli im na wyrobienie świetnej sylwetki, co zresztą jest prawdą. Popatrzcie tylko na zdjęcia zwykłych zawodniczek muay thai i zobaczycie, że wyglądają one zachwycająco. Zawodowe bokserki wyglądają rewelacyjnie.

Jeśli myślisz, że kobiety-zawodniczki wyglądają męsko, popatrz na ich zdjęcia. Nawet niektóre mistrzynie świata wyglądają jak supermodelki… a to twardzielki. Dla młodej kobiety nie ma nic bardziej wzmagającego poczucie własnej wartości, niż wiedza, jak sobie radzić, dowodząc tego we współzawodnictwie, i wyglądać świetnie robiąc to. Muay thai, ze wszystkich sztuk walki, jest świetnym sportem dla kobiet.

Nawet w Tajlandii kultura się zmienia. Kobiety regularnie walczą w pełnokontaktowym muay thai. Kultura tajska była tak pro-męska przez tak wiele lat, że poziom kobiet ćwiczących muay thai w Tajlandii był dużo niższy niż w innych krajach. Dlatego też bokserki zza granicy przyjeżdżały często do Tajlandii i wygrywały z tamtejszymi zawodniczkami. W ostatniej dekadzie to się zmieniło, ponieważ część Tajów stara się poprawić liczbę i jakość kobiet-bokserek. Zmiany te zachodzą wolno, i kobiety zza granicy nadal mają przewagę nad swoimi rywalkami z Tajlandii.

Treningi muay thai są takie same dla kobiet i dla mężczyzn. Jedyną różnicą w walczeniu w Tajlandii jest to, że kobiety walczą dwuminutowe rundy z dwuminutowymi przerwami, a mężczyźni – trzyminutowe rundy z jednominutową przerwą. Na Zachodzie rundy i przerwy różnią się w zależności od miejsca, zawodów, decyzji trenerów i promotorów.

tłumaczenie własne na podstawie [http://www.prapamuaythai-kiatadisakgym.com/index.php?lay=show&ac=article&Id=538658352&Ntype=1]Prawa autorskie zastrzeżone

2 thoughts on “[ART] Kobiety w SW (tłumaczenie by Lady M)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *