Antonio Silva vs Roy Nelson na UFC 146

(fot. sportshizle.com)

Antonio Silva w końcu doczekał się długo oczekiwanego debiutu w UFC. Antonio „Bigfoot” Silva zmierzy się z Royem „Big Country” Nelsonem na UFC 146, która odbędzie się w MGM Grand Garden w Las Vegas 26 maja. 

Silva i Nelson zmierzą się na tej samej gali na której walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł mistrza wagi ciężkiej między Juniorem dos Santosem a Alistairem Overeem. Poza tym tego wieczoru zobaczymy także takich zawodników jak Dan Hary, Jason „Mayhem” Miller, Edson Barboza oraz Diego Brandao.

Uważany za jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej, Silva (16-3) odchodzi ze Strikeforce aby zadebiutować w UFC. „Bigfoot” zaliczył oszałamiający sukces biorąc udział w turnieju wagi ciężkiej Strikeforce, pokonując w pierwszej walce Fedora Emelianenko w drugiej rundzie przez TKO. Radość nie trwała jednak zbyt długo ponieważ w drugim pojedynku przegrał przez KO w pierwszej rundzie z Danielem Cormierem.

Roy Nelson (16-7)  jest w podobnej sytuacji i ma nadzieję odrobić ostatnią porażkę jaką poniósł z rąk Fabricio Werduma. Ostatnia porażka 35-letniego zwycięzcy TUF’a jest jego trzecią porażką na cztery ostatnie pojedynki. Jedynie zwycięstwo z Mirko Cro Cop Filipovicem rozjaśnia nieco tę ponurą statystykę.

12 thoughts on “Antonio Silva vs Roy Nelson na UFC 146

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *