Anthony Pettis vs. Michael Chiesa dodane do rozpiski UFC 223

MMA Fight Night Live

Niezwykle interesujący pojedynek w kategorii lekkiej dodany do UFC 223.

Poznaliśmy kolejną walkę, która odbędzie się podczas bardzo mocno obsadzonej gali UFC 223 w nowojorskim Brooklynie. Będzie to starcie w wadze lekkiej, pomiędzy Anthonym Pettisem (20-7) oraz Michaelem Chiesą (14-3).

29-letni Michael Chiesa (14-3) w organizacji UFC stoczył 10 pojedynków, z czego 7 wygrał oraz 3 przegrał. Zwyciężał m.in. z takimi zawodnikami jak: Al Iaquinta, Francisco Trinaldo czy Jim Miller. W swoim ostatni pojedynku przegrał po kontrowersyjnej zatrzymaniu walki z Kevinem Lee. Aktualnie Chiesa znajduje się na 10 miejscu w oficjalnym rankingu kategorii lekkiej UFC.

Anthony Pettis w swojej ostatniej walce przegrał przez TKO w 3 rundzie z Dustinem Poirierem. Jego bilans po powrocie do kategorii lekkiej, to 1 zwycięstwo raz 1 porażka. Mistrzowski pas w kategorii lekkiej zdobył w walce z Bensonem Hendersonem, a stracił na rzecz Rafaela dos Anjosa, który pokonał go przez jednogłośną decyzję.

Podczas gali na Brooklynie, zobaczymy również dwie polskie zawodniczki: Joanna Jędrzejczyk zmierzy się w rewanżowej walce o pas kategorii słomkowej z Rose Namajunas, a Karolina Kowalkiewicz podejmie Felice Herrig.

One thought on “Anthony Pettis vs. Michael Chiesa dodane do rozpiski UFC 223

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *