Alexey Oleinik vs Jared Rosholt na UFC on FOX 10

Alexey Oleinik – rosyjski zawodnik, który niedawno podpisał kontrakt z UFC poznał nazwisko swojego przyszłego rywala oraz datę i miejsce debiutu w UFC.

Rosyjski weteran mieszanych sztuk walki, Alexey Oleinik (48-9-1) zmierzy się Jaredem Rosholtem (9-1) na gali UFC on FOX 10: Henderson vs. Thomson która odbędzie się 25 stycznia w Chicago.

Rosholt zadebiutował w Oktagonie UFC podczas TUF 18 Finale gdzie wygrał przez decyzję z Waltem Harrisem. Chociaż wcześniej trenował zapasy w bardzo dobrej uczelnianej drużynie w Stanowym Uniwersytecie Oklahoma, Rosholt preferuje walkę w stójce i mocne ciosy.

Oleinik w ostatniej walce bez większych problemów pokonał jedną z legend MMA Mirko „Cro Cop” Filipovica w starciu na gali Legend 2 w Rosji. Wygrana przez poddanie zapewniła mu dziewiąte zwycięstwo z rzędu zakończone przed czasem. Poprzednie walki wygrywał z Jeffem Monsonem, Tony Lopezem oraz Dionem Staringiem. Ogólnie rzecz biorąc, Oleinik doszedł do rekordu 48-9-1 przez okres 16 lat. Zadebiutował w 1997 roku, przegrał pojedynek z Chaelem Sonnenem na gali Bodog siedem lat temu. Był półfinalistą YAMMA, a teraz w wieku 36 lat zadebiutuje w największej organizacji MMA. Chciałoby się rzecz – dlaczego dopiero teraz?

Patrząc na zestawienie tego pojedynku oraz na rekordy tych dwóch zawodników i ich doświadczenie, można odnieść wrażenie  że Rosholt został rzucony na pożarcie Rosjaninowi.

One thought on “Alexey Oleinik vs Jared Rosholt na UFC on FOX 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *