Zwycięzca walki Penn vs. Fitch następny w kolejce do walki o pas

(fot. sbnation)

Main event 127 gali UFC staje się jeszcze ciekawszym wydarzeniem. Dana White poinformował dzisiaj fanów, że zwycięzca main eventu UFC 127 będzie następnym w kolejce do walki o pas kategorii półśredniej.

UFC 129 wyłoni mistrza z którym przyjdzie zmierzyć się zwycięzcy australijskiego main eventu. Dla przypomnienia aktualny mistrz wagi półśredniej Georges St. Pierre skrzyżuje rękawice z niepokonanym od 15 walk, byłym mistrzem Strikeforce wagi średniej Jakem Shieldsem.

Dla przypomnienia Dana White wspominał także, że jeśli Anderson Silva wygra swoją walkę z Vitorem Belfortem, a GSP pokona Schieldsa to dojdzie do pojedynku o miano króla pound for pound w MMA.

5 thoughts on “Zwycięzca walki Penn vs. Fitch następny w kolejce do walki o pas

  1. GSP go nie wciągnie nosem, bo będzie wtedy już w wadze średniej. Będzie walczył z Andersonel Silva i, z tego co mówił, jak postanowi zmienić wagę to już „na zawsze”. Więc na to wygląda, że zwycięzca Penn-Fitch będzie walczył o zwakowany pas z kimś innym.

    Oczywiście wszystkie dywagacje runą, jak Shields wygra. 😀

  2. Myślę, że scenariusz będzie taki: GSP wygra z Shieldsem po czym zacznie się przygodowywać do starcia ze Spiderem, a o wakujący pas zmierzą się Shields i zwycięzca walki BJ vs. Fitch. W sumie to jeszcze jak GSP odejdzie to koło pasa pewnie pokręcą się jeszcze Koscheck albo Condit…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *