Zwycięstwo Dustina Poiriera i dramat Conora McGregora w trylogii na UFC 264

Stacy Revere/Getty Images

Pojedynek wieczoru gali UFC 264 pomiędzy Dustinem Poirierem i Conorem McGregorem zakończył się w sposób, którego niewielu się spodziewało.

Po emocjonującej i trzymającej w napięciu pierwszej rundzie, Dustin Poirier (28-6 MMA, 20-5 UFC) pokonał Conora McGregora (22-6 MMA, 10-4 UFC), gdy Irlandczyk doznał paskudnej kontuzji lewej nogi w ostatnich sekundach 1. rundy. Walka została przerwana, za radą lekarza, między pierwszą. a drugą rundą.

Pierwsza runda rozpoczęła się od obrotowych kopnięć McGregora. Poirier odpowiedział własnymi kopnięciami. Walka toczyła się w stójce na środku Oktagonu do momentu, w którym Poirier zepchnął McGregora pod siatkę. McGregor podjął próbę duszenia gilotynowego, która jednak nie powiodła się.

Gdy walka trafiła do parteru, Poirier zasypał rywala ciosami, podczas gdy McGregor wyprowadzał kopnięcia z dołu, próbując powstrzymać Poiriera przed zadawaniem ciosów.

Około 15 sekund przed końcem rundy, po tym jak walka wróciła do stójki, McGregor przy wymianie ciosów tak niefortunnie postawił lewą nogą zakroczną, że ta wygięła się sprawiając wrażenie złamanej. McGregor przez cały czas siedział na macie pod siatką opatrywany przez służby medyczne.

Dustin Poirier pokonał Conora McGregora przez TKO (kontuzja nogi) – runda 1, 5:00

Zwycięstwo Poiriera przechyla szalę zwycięstw w trylogii na jego korzyść. Obaj zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się na UFC 178 we wrześniu 2014 roku. Walka w wadze piórkowej zakończyła się w 1 rundzie, kiedy to McGregor pokonał Poiriera serią ciosów.

Siedem lat później McGregor i Poirier zmierzyli się ponownie – tym razem w wadze lekkiej. Walka była głównym pojedynkiem gali UFC 257 w styczniu tego roku. Po wyrównanej pierwszej rundzie, Poirier poobijał nogę McGregora, następnie skończył go ciosami w drugiej rundzie.

Przed UFC 264, prezydent organizacji Dana White zadeklarował, że zwycięzca tego starcia będzie pretendentem numer jeden do walki o tytuł wagi lekkiej. Tym samym Poirier zdobył bilet do walki o pas z mistrzem Charlesem Oliveirą.

Poirier, który po raz drugi stanie do walki o tytuł UFC, ma za sobą trzy zwycięstwa nad Danem Hookerem i dwa nad McGregorem. „Diament” walczył o tytuł UFC we wrześniu 2019 roku, ale został poddany przez ówczesnego mistrza Khabiba Nurmagomedova.

Jeśli chodzi o McGregora, przegrana jest jego trzecią porażką w czterech walkach. Od czasu zwycięstwa w walce o tytuł wagi piórkowej z Jose Aldo, Irlandczyk uzyskał bilans 3-4 w UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *