Zugaj vs Królik, Niepogoda vs Kruptasewicz i Botwina vs Voskoboynikov na East Side Fight 1

15-ego listopada w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbędzie się jedna z najciekawiej zapowiadających się gal sportów uderzanych w Polsce. Pierwszy polski mistrz świata w Karate Kyokushin, Piotr Sawicki rusza z własnym projektem, East Side Fight. Walką wieczoru gali będzie starcie dwóch czołowych zawodników młodego pokolenia: Cezarego Zugaja z White Bears Białystok i Michała Królika z Paco Team Katowice.

Cezary Zugaj jest dobrze znany fanom Muay Thai jako reprezentant Polski na zawody IFMA. Polak niestety w tym roku przegrywał pierwsze walki na najważniejszych imprezach międzynarodowych, a na Mistrzostwach Polski poległ w starciu z najlepszym obecnie zawodnikiem w wadze do 63 kg, Bartoszem Batrą z KO Gym Świdnica. W tym roku stoczył ponadto walki zawodowe, chociażby z Maciejem Grzegorzewskim z Humana Białystok na gali MMA Exclusive Night Wasilków IV. Trenujący pod czujnym okiem swojego ojca zawodnik będzie miał po swojej stronie białostocką publiczność, która powinna ponieść go do boju z czołowym zawodnikiem w Polsce, jakim jest Michał Królik. Reprezentant Paco Team Katowice jest obecnie liderem tego klubu. 'Matrix’ to wielokrotny Mistrz Polski i zawodnik, który może walczyć zarówno w K-1, jak i w Muay Thai. Swego czasu walczył na gali Muay Thai w Pruszkowie, gdzie pokonał zastępującego Taja, reprezentanta Francji, Amine Zitouniego.

Inna ciekawą walką będzie starcie polsko- białoruskie. Reprezentant białostockiego Husarza, Bartosz Botwina zmierzy się z lubiącym walki z Polakami, Artemem Voskoboynikovem z Grodna. Botwina mimo 23 lat jest już niezwykle doświadczonym zawodnikiem. Pierwsze starty zanotował w 2006-tym roku. Na koncie ma liczne tytuły amatorskie i występy na galach zawodowych na Litwie, a nawet w egzotycznych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Voskoboynikov jest znany głównie z ringów organizacji Battle of the Dragons i MMA Exclusive Night. W tym roku walczył w marcu z innym reprezentantem Husarza, Patrykiem Besztą- Borowskim, co dodaje dodatkowego smaczku tej walce.

Na białostockim ringu zadebiutuje również zawodniczka Gladiatora Sieldce, bohaterka jednego z artykułów Talent Fight24.pl, Judyta Niepogoda. Dwukrotna mistrzyni świata WMF w Muay Thai zmierzy się z Białorusinką, Jekateriną Kupratsevitch. O Białorusince nie ma zbyt wielu informacji. Pewne jest, że trenuje w klubie MMA i być może Muay Thai, czy formuła K-1 według zasad której rozegra się ten pojedynek, nie jest jej priorytetem sportowym.

Ostatnim jak na razie ogłoszonym pojedynkiem jest walka Radosłąwa Rydzewskiego ze Sport Club Karate Białystok. Jest to wybitna postać jeśli chodzi o Kickboxing, bowiem 10 razy zdobywał Mistrzostwo Polski, a na zawodowym ringu pojawiał się 16 razy, notując jedną porażkę z najlepszym obecnie Kickboxerem, Dawidem Kasperskim. Przeciwnikiem Polaka będzie Robert Jegizorian z Białorusi. Trenujący w Grodnie wojownik walczy zarówno w Muay Thai, jak i w MMA.

Będzie to pierwsza gala sportów walki organizowana w tak elitarnym miejscu jak Opera. Dodatkowo prestiżu gali dodaje fakt, że Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, więc sama gala będzie wielkim artystycznym wydarzeniem, na wzór gal japońskiej organizacji K-1. Bilety na galę są możliwe do kupienia w serwisie ticketpro. Ponadto na gali planowany jest również występ Azamata Mustafaeva z Flex Gym Warszawa i powracającego do MMA po długiej przerwie, Przemysława Zbiciaka z Olsztyna.

One thought on “Zugaj vs Królik, Niepogoda vs Kruptasewicz i Botwina vs Voskoboynikov na East Side Fight 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *