Zuffa zwalnia zawodników Golden Glory

Właściciel UFC i Strikeforce, Zuffa zwolniła kolejnych zawodników holenderskiego Golden Glory. Z kontraktu został zwolniony Jon Olav Einemo zawodnik UFC, który walczył tylko raz w organizacji przegrywając z Dave Hermanen na gali UFC 131. Z organizacji Strikeforce został zwolniony Valentijn Overeem i była mistrzyni Marloes Coenen. W Strikeforce został jeszcze jeden reprezentant Golden Glory rosjanin Sergei Kharitonov, który bierze udział w turnieju wagi ciężkiej.

Sytuacja między Zuffą a Golden Glory, zaostrzyła się od wycofania się Alistaira Overeem z turnieju Strikeforce i ogłoszeniu jego walki w  październikowej gali organizowanej m.in. przez Golden Glory.

9 thoughts on “Zuffa zwalnia zawodników Golden Glory

 1. W stanach nie ma szans juz zadna organizacj konkurowac z UFC.Europa tez nie da rady,chociaz Holandia ma zajebista szkolke….Ale Japonia,jak by sie ogarnela i pomyslala cos to moze i by byla szansa.Ale napewno nie dream.przydala by sie jakas mega fuzja z konkretnym sponsorem.

 2. teraz najwieksze organizacje poza UFC powinny nawiązać współpracę i próbować utworzyć coś na wzór nowego „PRIDE”. Dream, Pro Elite, m1-Global mogłyby zorganizować naprawdę mocną i interesującą organizację. Nawet KSW mogłaby się w to zaangażować. W Europie mamy duże areny idealne na organizację enentów MMA, jest Japonia- wystarczyłoby połączyć siły i stać się udziałowcem wielkiej, nowej organizacji. i wbrew pozorom kazdemu by sie to opłaciło. a w pojedynkę żadna z wymienionych organizacji nie da rady zorganizować coś poważnego.

 3. No właśnie, w Japonii… z tego co wiem to są tam duże możliwości co do wyboru zasad jakie mają panować w czasie walki. Pomyślcie sobie – gale bez rękawic, hardcorowe „zasady” z pierwszych UFC bądź Pride… takie coś ma szansę skupić uwagę publiczności. Jeszcze rozgłosiłoby się że tam walczą prawdziwi mężczyźni itp, a dzisiejsze UFC jest zepsute przez pieprzone komisje sportowe itp.

 4. rękawice bym zostawił
  ;p

  a tak poważnie, największym problemem dla potencjalnej konkurencji UFC jest brak poważnego sponsora/inwestora

  mimo to myślę, że fani MMA nie są skazania na monopol UFC, prędzej czy później powstanie jakaś nowa, duża organizacja albo jakiś trust organizacji MMA, który będzie poważnym graczem w tym sporcie, podkreślam sporcie, bo dla ZUFFY MMA stało się tylko czystym biznesem.
  tyle w temacie

 5. To się wyjaśniło. Dana udzielił wywiadu Arielowi Helwani i okazuje się, że to nie „Zuffa ZWALNIA zawodników Golden Glory”, tylko tamci (klub) trochę mieszają. W skrócie – Zuffa za pośrednictwem amerykańskich komisji wypłaca wynagrodzenie fighterom. Golden Glory upiera się, aby to klub dostawał kasę (m.in. sprytni menedżerowie) i dalej z nią kombinował, co nasuwa przypuszczenia o hierarchię w tym klubie…

 6. @vee co ty chłopie piszesz, nastepny gość nie mający kompletnie pojęcia o czym pisze. Wielu ludziom na tym forum brakuje wyobraźni, jeśli wierzycie w każde slowo jakie jest wypowiadane w mediach(a już tym bardziej od kogoś takiego jak Dana White) to gratuluje. Marloes pokazała skakny własnych rachunków przeczących słowom White tak a propo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *